Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Polijas eksprezidents: Ukrainas revolūcijas liktenis izšķirsies 48 stundu laikā

Ukrainas jaunās revolūcijas liktenis izšķirsies tuvāko 48 stundu laikā, intervijā izdevumam «Rzeczpospolita» sacīja Polijas eksprezidents un Eiropas Savienības (ES) Ukrainas misijas sūtnis Aleksandrs Kvasņevskis.

Ukrainas Eiropas integrācijas atbalstītajiem ir jābūt apņēmīgiem un jāuztur protestu dinamika, jo tika tā iespējams Ukrainas prezidentu Viktoru Janukoviču piespiest piekāpties, norādīja eksprezidents.

Ja protestu dinamiku izdosies saglabāt, Janukovičs sāks piekāpties, piekritīs viena vai otra ministra demisijai, iespējams, pat premjerministra demisijai.

Ja protestu kustība noplaks, tad Janukovičs ķersies pie spēka metodēm, lai ieviestu kārtību.

Janukovičam nav sava plāna, kā atrisināt radušos situāciju, norādīja Polijas eksprezidents.

«Valsts vara šobrīd Ukrainā ir krietni spēcīgāka nekā Oranžās revolūcijas laikā. Tad mēs bijām pēc diviem Leonīda Kučmas termiņiem, notika cīņa par mantojumu pēc viņa. Šodien ir cita situācija. Prezidentam ir palicis pusotrs gads līdz kadences beigām, bet viņa partijai ir vairākums parlamentā. Protams, Reģionu partija var pazaudēt vairākumu, bet Janukovičam, iespējams, nāksies veidot nacionālās vienotības valdību. Tomēr tas nenozīmē, ka viņš aizies,» sacīja Kvasņevskis.

Ukrainas galvaspilsētā Kijevā, kur jau ilgāk par nedēļu turpinās protesti pret valdības lēmumu atteikties no asociācijas līguma parakstīšanas ar Eiropas Savienību (ES), demonstranti trešdien nobloķējuši valdības ēku.

Ukrainas eirointegrācijas piekritēju masveida akcijas Kijevā un citās Ukrainas pilsētās sākās 21.novembrī, kad valdība paziņoja, ka tā pārtrauc gatavošanos asociācijas līguma parakstīšanai ar ES.

Svētdien protesta akcija, kurā piedalījās pusmiljons cilvēku, noslēdzās ar domes un arodbiedrību nama ieņemšanu, kā arī plašām protestētāju un milicijas sadursmēm.

Protesta akcijas Kijevā turpinās arī trešdien.