Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zaķis: Bumba tagad ir mūsu pusē

Nav izslēgta iespēja, ka topošās koalīcijas partneri varētu vienoties par vairākuma atbalstu kādam no esošajiem «Vienotības» izvirzītajiem, Valsts prezidenta Andra Bērziņa noraidītajiem premjera amata kandidātiem, žurnālistiem sacīja «Vienotības» frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis.

Kā sacīja Zaķis, patlaban situācija nav vienkārša un koalīcijas partneriem būs jāvienojas par turpmāko rīcību saistībā ar Valsts prezidenta lēmumu pagaidām nevirzīt nevienu no iepriekš izvirzītajiem premjera amata kandidātiem.

Pēc «Vienotības» frakcijas sēdes Zaķis gan atzina, ka, atkārtoti izvirzot kādu no noraidītajiem kandidātiem, būs jāturpina «zināma spēka spēle», bet konstitūcija nosaka, ka valdību apstiprina Saeima.

«Bumba tagad ir mūsu pusē,» izteicās «Vienotības» politiķis, piebilstot, ka iespējamās koalīcijas partneriem būs jālemj, kā rīkoties tālāk. Vienojoties ar partneriem par atbalstu kādam premjera amata kandidātam, būs jāmēģina argumentēt prezidentam, ka kandidāts ir «gana labs un bauda vairākuma atbalstu», rezumēja Zaķis.

Politiķis uzsvēra, ka koalīcijai jābūt stabilai, rīcībspējīgai, jābūt iespējami labākajam premjera amata kandidātam un taisnīgai proporcijai starp politiskajiem spēkiem par atbildības jomām.

«Vienotības» frakcijas vadītājs arī sacīja, ka viņu prezidenta lēmums nepārsteidza, ņemot vērā iepriekš izskanējušo informāciju. Vienlaikus Zaķis uzsvēra, ka «Vienotība» premjera amatam izvirzīja iespējami labākos kandidātus.

Taujāts, vai varētu meklēt kādu premjera amata kandidātu ārpus šī politiskā spēka, Zaķis pieļāva, ka vispirms būs mēģinājums savākt atbalstu vienam no trim nosauktajiem kandidātiem.

Atbildot uz jautājumu, kad «Vienotība» izšķirsies par vienu kandidātu, Zaķis teica, ka rīt un parīt politiķus sagaida intensīvs darbs un sarunas ar partneriem, jo šīs lēmums būs kolektīvs, ņemot vērā topošās koalīcijas viedokli.

Neoficiāli izskanējis, ka «Vienotība» varētu mēģināt vienoties ar topošās koalīcijas partneriem par atbalstu pašreizējā aizsardzības ministra Arta Pabrika (V) kandidatūrai premjera amatam. Patlaban gan vēl nav skaidrības, vai šo kandidātu atbalstītu visi partneri, piemēram, Zaļo un zemnieku savienība.

Tāpat neoficiāli tiek runāts, ka prezidents premjera amatam būtu gatavs nominēt Saeimas priekšsēdētāju Solvitu Āboltiņu (V), tomēr viņa pagaidām šim risinājumam nav piekritusi.

Kā ziņots, noslēdzot pirmo sarunu kārtu ar Saeimā pārstāvētajām politiskajām partijām par jaunas valdības veidošanu, Bērziņš ir pieņēmis lēmumu nevirzīt nevienu no pirmajās sarunās minētajiem premjera amata kandidātiem.

Bērziņš pirmajā sarunu kārtā ir aicinājis partijas aktivizēt savstarpējās konsultācijas ar mērķi jau nākamās nedēļas sarunās nonākt pie jaunas valdības vadītāja kandidatūras un iespējami īsākā laikā izveidot darboties spējīgu Ministru kabinetu.

Jau ziņots, ka «Vienotības» valde ir nolēmusi Ministru prezidenta amatam piedāvāt trīs kandidātus - pašreizējo aizsardzības ministru Arti Pabriku, Eiropas Parlamenta deputātu Krišjāni Kariņu un premjera padomnieku Intu Dālderi.