Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Florboliste Ametere: Uz PČ nedošos ar mērķi sildīt rezervistu soliņu

Latvijas sieviešu florbola izlase gaidāmajā pasaules čempionātā varēs lepoties ar ļoti lielu starptautisko spēļu pieredzi, tāpēc tās izpildījumā gaidāms saturīgs sniegums, uzskata tikai 16 gadus vecā valstsvienības spēlētāja Inga Ametere.

Devītais pasaules čempionāts florbolā sievietēm šonedēļ startēs Čehijā. Sastāvā iekļuvusi arī Ķekavas «Bulldogs» komandā spēlējošā Ametere, kura oktobrī izpelnījās Latvijas čempionāta mēneša labākās spēlētājas godu.

«Protams, visas domas pašlaik ir pievērstas tikai gaidāmajam pasaules čempionātam. Bez sarežģījumiem gan neizdodas izvairīties, jo 1. decembra spēlē pret RSU nedaudz savainoju ceļgala saites, taču ceru, ka tas netraucēs parādīt labāko sniegumu izlases rindās. Atlikušās dienas pirms čempionāta jāpasaudzē savainotā vieta, lai Čehijā viss būs kārtībā,» Ameteres teikto citē Latvijas Florbola savienība (LFS).

«Līdz pat pēdējam brīdim neticēju, ka izdosies tikt Latvijas izlasē startam pasaules čempionātā. Lai arī cik sekmīga man būtu šī sezona «Bulldogs» rindās, izdevās sevi paralēli tam apliecināt gan Latvijas U-19 izlases sastāvā, gan arī vēl «ielēkt» lielajā izlasē. Florbola karjeras laikā ar tik lielu slodzi vēl man nebija nācies sastapties. Pēc atgriešanās no Čehijas jau kādu laiku būs mierīgāk, bet tikai līdz brīdim, kad sāksies gatavošanās U-19 čempionātam.»

«Noteikti uz Čehiju nedošos ar mērķi sildīt rezervistu soliņu. Man jāparāda tāda spēle, lai varētu sevi saukt par pilntiesīgu valstsvienības florbolisti. Nav šaubu, ka vairumam Latvijas izlases spēlētāju ir ļoti liela starptautisko spēļu pieredze, taču par spīti tam arī es vēlos gūt vārtus, izpildīt rezultatīvas piespēles un sekmīgi cīnīties aizsardzībā,» apņēmību pauž Ametere. «Treniņnometnē jau tika iespēlēti potenciālie uzbrucēji trijnieki. Es darbojos kopā ar Evitu Rudzīti, Paulu Egli, bet, iespējams, vienu no mums nepieciešamības gadījumā aizstās Elīza Elizabete Bērziņa. Pirms iekļaušanās valstsvienības darbībā noteikti biju nobijusies, jo tomēr biju vienīgā «Bulldogs» komandas pārstāve. Prieks par to, ka meitenes uzreiz mani pieņēma savā saimē.»

«Šādu notikumu pavērsienu man pavisam nesen vēl bija grūti iedomāties, jo 16 gadu vecumā ir grūti sevi apliecināt pieaugušo florbolā. Turklāt vēl esmu kļuvusi par vienīgo mūsu kluba pārstāvi,» piebilda florboliste. «Līdzdalību pasaules čempionātā florbolā varētu droši nosaukt par viena no sapņiem piepildījumu, jo vismaz pagaidām svarīgāku turnīru mūsu sporta veidā nav

Ametere kļūs par vienu no sešām Latvijas valstsvienības debitantēm pasaules elitē. Interesanti, ka 1997. gada maijā, kad pašreizējā izlases dalībniece Baiba Juruša debitēja pasaules čempionātā Somijā, Ametere vēl nebija piedzimusi. Jurušai gaidāmais čempionāts būs devītais karjerā, kas ir vienīgai šāds sasniegums pasaules sieviešu florbolā.

«Prognozēju, ka ne uzreiz tuvākajos gados, bet pamazām tomēr izaugs arvien vairāk talantīgu florbola meiteņu, kuras ievērojami palielinās konkurenci uz vietu izlasē. Tad arī man nebūs tik viegli atkārtot Jurušas rekordu,» uzskata Ametere. «Ja pavasarī uz pasaules U-19 čempionātu brauks ne mazums divus un pat trīs gadus jaunāku spēlētāju, pamazām viss nostāsies savās vietās. Esmu pamanījusi, ka U-12 komandās ir ļoti daudz talantīgu meiteņu.»

Pasaules čempionāts Čehijas pilsētās Brno un Ostravā risināsies no 7. līdz 15. decembrim. Visas 16 pasaules spēcīgākās izlases savas apakšgrupas spēles aizvadīs Brno. Latvijas valstsvienība ielozēta B apakšgrupā, kur tās pretinieces būs norvēģietes, šveicietes un čehietes.