Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pieļauj, ka neviens negribēs dzīvot jaunceltnē pie sabrukušās «Maxima»

«Homburg Zolitude» pārstāvis Joss Frujters pieļauj, ka daudzdzīvokļu mājā, kas atrodas pie sabrukušās «Maxima», neviens negribēs dzīvot, jo tai vietai ir milzīgs emocionāls fons, viņš atzina intervijā laikrakstam «Diena». 

Frujters sacījis, ka vēl nav skaidrības par to, vai ēku nevajadzēs nojaukt. «Gadījumā, ja eksperti apliecinās, ka ēka ir kvalitatīva un tajā var dzīvot, esam ieplānojuši veikt sarunas ar pašvaldības pārstāvjiem, lai kopīgi atrastu tai noderīgu pielietojumu, piemēram, izvietot tajā sociālo māju,» viņš sacīja.

Viņš arīdzan norādīja, ka atbalstīts memoriāla izveidi traģēdijas vietā, bet pagaidām ir grūti spriest, kas notiks ar 12 stāvu ēku.

«Negribas izdarīt pāragrus secinājumus. Tas arī atkarīgs no vietējiem iedzīvotājiem, ko viņi ir gatavi pieņemt,» viņš sacīja.

Jau vēstīts, ka SIA «Homburg Zolitude» piekrituši piemiņas vietas izveidei Priedaines ielā 20, vietā, kur sabruka tirdzniecības centrs «Maxima».

Pašlaik sabiedrībā visatbalstītākā ideja ir piemiņas parks ar 54 kokiem, kas simbolizētu mūžīgu piemiņu 54 Zolitūdes traģēdijā bojāgājušajiem.