Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zaķa aizdomas par valdības izveides iespēju šogad, visticamāk, apstiprinājušās

«Vienotības» Saeimas frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis atzīst, ka jaunu valdību diez vai šogad izdosies izveidot.

Intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam «Rīta Panorāma» Zaķis sacīja: «Man personīgi arvien vairāk sāk šķist, ka iepriekš manis paša paziņotais, ka šogad valdību nesanāks izveidot, ir diezgan reāls.»

Viņš norādīja, ka tad, ja viens no trim «Vienotības» piedāvātajiem premjera amata kandidātiem ar sajūsmu būtu atbalstīts, tad šodien jau notiktu sarunas par detaļām, kā valdība izskatītos.

Tā kā pie premjera amata kandidāta partijas tiks, visticamāk, nākamnedēļ, tikai tad sāksies sarunas par detaļām, un tad jau «gads ir cauri», norādīja Zaķis.

Līdz ar to, viņaprāt, šogad uz jaunu valdību cerēt nevar.

Zaķis sacīja, ka «Vienotība» cenšas saglabāt pēctecību, norādot, ka partija ir daudz grūta darba padarījusi, tāpēc ir gatava turpināt iesākto darbu un iniciatīvu paturēt pie sevis.

Kā ziņots, noslēdzot pirmo sarunu kārtu ar Saeimā pārstāvētajām politiskajām partijām par jaunas valdības veidošanu, Bērziņš ir pieņēmis lēmumu nevirzīt nevienu no pirmajās sarunās minētajiem premjera amata kandidātiem.

Bērziņš pirmajā sarunu kārtā ir aicinājis partijas aktivizēt savstarpējās konsultācijas ar mērķi jau nākamās nedēļas sarunās nonākt pie jaunas valdības vadītāja kandidatūras un iespējami īsākā laikā izveidot darboties spējīgu Ministru kabinetu.

Jau ziņots, ka «Vienotības» valde ir nolēmusi Ministru prezidenta amatam piedāvāt trīs kandidātus - pašreizējo aizsardzības ministru Arti Pabriku, Eiropas Parlamenta deputātu Krišjāni Kariņu un premjera padomnieku Intu Dālderi.