Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Izstrādāta jauna būvkomersantu reģistrācijas kārtība

Nolūkā nodrošināt jaunā Būvniecības likuma ieviešanu Ekonomikas ministrija strādā pie tam pakārtoto normatīvo aktu sagatavošanas un ceturtdien starpinstitūciju saskaņošanai nodoti aktualizēti Būvkomersantu reģistrācijas noteikumi, sniedzot iespēju komersantiem reģistrēties elektroniski Būvniecības informācijas sistēmā, kā arī vienkāršojot komersantu reģistrācijas procesu, informē Ekonomikas ministrijas (EM) pārstāve Evita Urpena.

MK noteikumu projekts «Būvnkomersantu reģistrācijas noteikumi» nosaka kārtību un nosacījumus komersantu reģistrācijai un atkārtotai reģistrācijai būvkomersantu reģistrā, izslēgšanai no reģistra, kā arī reģistra datu saturu un izmantošanas kārtību, par reģistrācijas darbībām maksājamās valsts nodevas apmēru un maksāšanas kārtību.

Viņa informē, ka šobrīd spēkā esošo kārtību būvkomersantu reģistrācijai plānots papildināt ar nosacījumiem, kas nepieciešami, lai uzsāktu komersantu reģistrāciju būvkomersantu reģistrā Būvniecības informācijas sistēmas ietvaros. Plānots, ka komersantiem būs iespēja iesniegt reģistra iestādei iesniegumus elektroniski, autentificējoties un aizpildot speciālas tiešsaistes formas būvniecības informācijas sistēmā. Tādējādi būs atvieglots un pārskatāmāks dokumentu iesniegšanas process būvkomersantiem un iesniegto dokumentu izskatīšana reģistra iestādei.

Lai nodrošinātu pēc iespējas aktuālāku informāciju būvkomersantu reģistrā, sākot ar 2015.gadu plānots noteikt vienotu datumu, līdz kuram būvkomersantiem jāiesniedz reģistra iestādē informāciju par būvkomersanta darbību iepriekšējā gadā un vidējo iepriekšējā gadā būvniecībā nodarbināto skaitu - 30.aprīli. Līdz šim katram būvkomersantam šis datums tika noteikts individuāli atkarībā no reģistrācijas datuma.

Tāpat plānots, ka turpmāk iespēja apturēt būvkomersanta reģistrāciju uz laiku, kas nav ilgāks par sešiem mēnešiem, būvkomersantiem būs ne biežāk kā vienu reizi 12 mēnešu laika periodā. Līdz šim būvkomersanta reģistrācijas apturēšanas biežums netika noteikts.

Saistībā ar eiro ieviešanu, nedaudz samazināta ir valsts nodeva par komersanta reģistrāciju vai atkārtotu reģistrāciju, noapaļojot to no 71,14 euro uz 70 euro un no 355,72 euro uz 355 euro.

Pilnveidotas arī būvkomersantu reģistram iesniedzamās veidlapas, padarot vienkāršāku un saprotamāku reģistra iestādei iesniedzamo informāciju.

Kā zināms, jaunais Būvniecības likums stāsies spēkā spēkā 2014.gada 1.februārī. Līdz ar šo jauno MK noteikumu «Būvkomersantu reģistrācijas noteikumi» stāšanos spēkā spēku zaudēs Ministru kabineta 2011. gada 19. oktobra noteikumi Nr.799 «Būvkomersantu reģistrācijas noteikumi». Ministrija turpina darbu arī pie citu normatīvo aktu izstrādes jaunā Būvniecības likuma ieviešanai.