Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«SEB banka» plāno audzēt ienākumus un nedaudz mazināt darbinieku skaitu

«SEB banka» nākamgad plāno audzēt ienākumus un nedaudz mazināt darbinieku skaitu, šodien seminārā uzņēmējiem sacīja bankas prezidents Ainārs Ozols.

Viņš prognozēja, ka bankas ienākumi nākamgad varētu augt par 7-8%.

Savukārt darbinieku skaitu plānots nedaudz samazināt, jo banka attīsta attālinātu pakalpojumu sniegšanu. «Viss, kas var būt digitāls, kļūst digitāls, tostarp nauda,» sacīja Ozols un atzina, ka bankai ir jāinvestē tehnoloģijās. Arī klienti vēlas arvien vairāk izmantot digitālos pakalpojumus, tādējādi arī banka attīsta šādu darbības modeli, skaidroja «SEB bankas» vadītājs.

«SEB banka» ārējās komunikācijas projektu vadītāja Kristīne Martinsone portālam «Apollo» norādīja, ka šobrīd nav zināms tieši cik darbiniekus nākamgad plānots atlaist.

Pēc Ozola teiktā, patlaban bankā strādā 950 darbinieki.

Arī «SEB bankas» makroekonomikas eksperts Dainis Gašpuitis norādīja, ka citās valstīs samazinās skaidras naudas aprite. Zviedrijā trīs lielākajām bankām ir 800 filiāles, un 560 no tām nenotiek darījumi ar skaidru naudu.

Kā ziņots, šogad trīs ceturkšņos «SEB grupas» Latvijā ieņēmumi sasniedza 59,9 miljonus latu, kas ir par 2% vairāk nekā 2012.gada deviņos mēnešos. Izmaksas salīdzinājumā ar 2012.gada deviņiem mēnešiem samazinājušās par 4% līdz 26,5 miljoniem latu. Šogad trīs ceturkšņos «SEB grupas» Latvijā pamatdarbības peļņa pēc nodokļu nomaksas un uzkrājumiem bija 12,7 miljoni latu.