Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

EK atjaunina aviokompāniju «melno sarakstu»

Eiropas Komisija (EK) atjauninājusi aviokompāniju «melno sarakstu», kuru darbība ir aizliegta Eiropas Savienībā (ES) vai kurām noteikti ierobežojumi, portālu «Apollo» informēja EK pārstāvniecībā Latvijā.

EK nolēmusi ES «melnajā sarakstā» iekļaut visas aviokompānijas no Nepālas. Šāds solis sperts, pamatojoties uz informāciju, kas no dažādiem avotiem iegūta par Nepālas aviokompāniju drošību, un uzklausot gan Nepālas aviācijas iestādes, gan arī vairākus Nepālas aviouzņēmumus.

Nepālas aviokompānijām noteiktais aizliegums nozīmē, ka tās nevarēs veikt lidojumus uz ES lidostām vai no tām. Turklāt Eiropas uzņēmumiem un ceļojumu aģentūrām jāinformē Eiropas ceļotāji, ka viņiem ir tiesības saņemt atpakaļ naudu, kas samaksāta par vietas rezervēšanu Nepālas gaisa pārvadātāja nodrošinātā lidojumā uz Nepālu.

Ir notikušas konsultācijas arī ar Lībijas civilās aviācijas iestādēm. ES Aviācijas drošības komiteja ir konstatējusi, ka progress turpinās, taču piekrita Lībijas civilās aviācijas iestādēm, ka nepieciešams saglabāt brīvprātīgos ierobežojumus, kas kopš Lībijas revolūcijas visām Lībijā licencētajām aviokompānijām aizliedz lidot uz ES. Šo ierobežojumu īstenošanu arī turpmāk stingri uzraudzīs EK un ES Aviācijas drošības komiteja.

ES melnais saraksts tika atjaunināts arī formāli, svītrojot no tā dažas aviokompānijas, kuras ir izbeigušas darbību, un iekļaujot jaunas, nesen nodibinātas aviokompānijas vairākās «aizliegtajās» valstīs: Indonēzijā, Kazahstānā, Kirgizstānā un Mozambikā.

EK lēmuma pamatā ir ES Gaisa drošības komitejas vienprātīgais atzinums, ko tā pieņēma 19.–21. novembra sanāksmē. ES Gaisa drošības komitejā pulcējas aviācijas drošības eksperti no EK, visām 28 ES dalībvalstīm, kā arī no Norvēģijas, Islandes, Šveices un Eiropas Aviācijas drošības aģentūras (EASA). EK lēmums arī saņēma pozitīvu atzinumu Eiropas Parlamentā un Ministru padomē.

Jaunais saraksts aizstāj un atjaunina iepriekšējo, šā gada jūlijā sagatavoto sarakstu, un ir pieejams Komisijas tīmekļa vietnē.

«Melnā saraksta» pēdējā redakcijā ir iekļauti 295 sertificētie gaisa pārvadātāji no 21 valsts, kuriem pilnībā liegta ES gaisa telpā. Tie ir no Afganistānas, Angolas, Beninas, Kongo Republikas, Kongo Demokrātiskās Republikas, Džibutijas, Ekvatoriālās Gvinejas, Eritrejas, Gabonas, Indonēzijas, Kazahstānas, Kirgizstānas, Libērijas, Mozambikas, Nepālas, Filipīnām, Sjerraleones, Santomē un Prinsipi, Sudānas, Svazilendas un Zambijas. Sarakstā iekļautas arī divas atsevišķas aviokompānijas: «Blue Wing Airlines» no Surinamas un «Meridian Airways» no Ganas, kas kopumā veido 297 aviokompānijas.

Turklāt sarakstā ir iekļautas 10 aviokompānijas, kurām jāievēro ierobežojumi un kuras līdz ar to drīkst darboties ES tikai saskaņā ar stingriem noteikumiem: «Kazahstānas Air Astana», «Gabonas Afrijet», «Gabon Airlines» un «SN2AG», Korejas Tautas Demokrātiskās Republikas «Air Koryo», Ganas «Airlift International», kā arī «Air Service Comores» no Komoru Salām, «Iran Air» no Irānas, «TAAG Angolan Airlines» no Angolas un Madagaskaras «Air Madagascar».