Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sāks Latvijas eiro monētu sākumkomplektu tirdzniecību

Nākamnedēļ banku filiālēs un Latvijas Pasta nodaļās tiks uzsākta Latvijas eiro monētu sākumkomplektu tirdzniecība, portāls «Apollo» uzzināja Latvijas Bankā (LB).

LB pirmdien plāno informēt sabiedrību par iedzīvotājiem paredzēto Latvijas eiro monētu sākumkomplektu tirdzniecību, kas sāksies 10.decembrī.

Sākumkomplekts, kura vērtība ir 10 lati (pēc neatgriezeniski fiksētā pārejas kursa – 14,23 eiro), interesentam dos papildu iespēju iepazīties ar jaunajām Latvijas monētām savlaicīgi, pirms eiro dienas, – 2014.gada 1.janvāra.

Komplektu tirdzniecība no 10.decembra notiks komercbanku filiālēs un 302 Latvijas Pasta nodaļās, kā arī LB kasēs Rīgā, K.Valdemāra ielā 1B, un filiālēs Daugavpilī un Liepājā.

Šādu komplektu tirdzniecība ir Eiropas Komisijas rekomendēta prakse, radot papildu drošības sajūtu, lietojot jauno naudu. Taču cilvēki, kam nebūs iespējas vai vēlēšanās iegādāties sākumkomplektu, var mierīgi sagaidīt gada sākumu, lai tiktu pie Latvijas eiro monētām apmaiņas procesā bankās, pastā vai arī iepērkoties veikalā.

LB atgādina: lai gan Latvijā apgrozībā visvairāk būs eiro monētas ar Latvijas dizainu, eiro zonā likumīgs maksāšanas līdzeklis ir visas eiro monētas, proti, šeit apritē būs arī citu valstu izlaistās eiro monētas, savukārt ar Latvijas monētām varēs norēķināties citās eiro zonas valstīs.