Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atvērs izstādi «Citādi Saulgrieži»

9. decembrī t/c «Galerija Centrs» atklās svētku laikam veltīto izstādi «Citādi Saulgrieži». Izstādes eksponāti būs no salmiem un niedrēm veidoti tērpi, kurus sagatavojuši Latvijas Mākslas akadēmijas studenti. Tirdzniecības centra apmeklētāji izstādē varēs vērot divu pilnīgi dažādu paaudžu mākslinieku skatījumu uz Ziemassvētku gaidīšanas laiku un tā simbolikām.

Katrs autora tērps tiek veidots balstoties uz senlatviešu tradīcijām, galvenokārt uz Ziemas saulgriežu svinēšanu, kad mūsu senči tērpās budēļu tērpos un devās ķekatās. Eksponātos galvenokārt tiks izmantoti tādi materiāli kā salmi un niedres, kurus senatnē iestrādāja dažādās svētku dekorācijās. Katru mākslas darbu papildinās masku meistares Jevgeņijas Kiļupes darinātās dzīvnieku maskas un vēstījums, ko mākslinieki iestrādās katrā no tērpiem ar dabas materiālu pielietojumu, balstoties uz latvju senču tradicionālajām zīmēm un simbolikām. Izstādes mērķis ir atgādināt sabiedrībai par senlatviešu spēcīgo ticību, kura tos vienoja. Katrs tērps izstādes apmeklētājiem ļaus atklāt sevī izjūtas par mistisko, brīnumaino un šķietami neiespējamo, bet reālo.

Darbu autores ir Andra Andžāne, Signe Nasteviča, Sanita Simtniece, Vita Radziņa, Ludmila Kruglika, Evija Berga un Evija Šaitere. Izstādes darbu autori tematikas iedvesmu guvuši no mākslinieces Ilzes Avotiņas gleznas «Egles stāsts», kuras motīvi būs redzami izstādē kopā ar eksponātiem. Izjust mistisko gaisotni un vēlreiz pārliecināties, cik spēcīgs ir vēstījums, kas iekļauts mūsu senču simbolikā, varēs no 9. decembra līdz 5. janvārim t/c «Galerija Centrs» uz Rīdzenes ielas.