Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

EK piedāvā ES dalībvalstīm 6000 eiro par katru izmitināto bēgli

Eiropas Komisija (EK) trešdien piedāvājusi maksāt Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm 6000 eiro (4217 latus) par katru ANO reģistrēto bēgli, ko tās izmitinājušas.

Šis ierosinājums ir daļa no plašāka pasākumu kopuma, ko EK iecerējusi, lai pārtrauktu situāciju, kad bēgļi mirst jūrā ceļā uz Eiropu vai kļūs par upuriem cilvēku kontrabandistiem.

Runa ir galvenokārt par Sīrijas bēgļiem. ANO kā bēgļi reģistrējušies jau vairāk nekā divi miljoni sīriešu. Liela daļa no viņiem mitinās pārpildītās bēgļu nometnēs Jordānijā, Libānā un Turcijā.

ES pagājušajā gadā izmitināja 50 000 šādu bēgļu.

«Šis ir vienīgais visefektīvākais īstermiņa pasākums, ko dalībvalstis var darīt, lai palīdzētu un nepieļautu, ka šie (..) cilvēki veic bīstamo ceļu pāri Vidusjūrai,» norādīja ES iekšlietu komisāre Sesīlija Malmstrēma.

EK paredzējusi piešķirt arī papildus 400 000 eiro (281 122 latus) Interpolam cīņai pret cilvēku kontrabandistiem.

Lai uzlabotu patvēruma meklētāju apstākļus, EK Itālijai piešķirs 30 miljonus eiro (21 miljonu latu) un vēl 20 miljonus eiro (14 miljonus latu) citām dalībvalstīm.

Komisija norādījusi, ka arī ES robežkontroles aģentūrai «Frontex» nepieciešami papildus 15 miljoni eiro, lai koordinētu patruļas jūrā.

«Frontex» tīmekļa medijam «EUobserver» norādīja, ka šo naudu izlietos, lai paplašinātu operācijas Grieķijā un Itālijā.