Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

VUGD līdz otrajam nobrukumam «Maxima» izglāba 20 cilvēkus - lielāko daļu no izdzīvojušajiem

Līdz otrajam nogruvumam lielveikalā «Maxima» tika izglābti 20 cilvēki - lielākā daļa no izdzīvojušajiem, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam «Baltic Business Service» stāsta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieks Oskars Āboliņš.

Otrajā nogruvumā bojā gāja arī trīs glābēji. Dienests pašlaik analizē glābšanas darbu gaitu, tiks izveidots notikumu apraksts un veikta arī dienesta pārbaude. Bet Āboliņš sacīja, ka ir situācijas, kad ir redzams, ka nepieciešams kaut ko uzlabot, bet šajā gadījumā maksimāli tika darīts viss, lai glābtu cilvēkus, kuri sauca pēc palīdzības.

«Tas, ka mums pārmet to, ka esam sūtījuši iekšā ugunsdzēsējus, nepārbaudot, vai tas ir droši, ir pilnīgas muļķības. Gan ugunsdzēsēji, gan atbildīgie virsnieki, kas veica glābšanas darbu vadīšanu un deva komandas, novērtēja situāciju. Tajā brīdī nekas neliecināja par to, ka kaut kas varētu būt bīstami, darbojoties noteiktajā zonā, kur notika otrais nogruvums. Ja ir vietā kolonnas, pārseguma elementi, paneļi bez plaisām, kas neliecina par to, ka kaut kas varētu notikt, mēs paļaujamies uz to, ka šīs konstrukcijas ir drošas,» viņš stāstīja.

Paralēli tam tikuši norīkoti cilvēki, kas sekoja līdzi konstrukcijām, «bet tas notiek tik ātri, ka rezultātā runājam par traģiskām sekām».

«Šajā gadījumā gribētos uzsvērt, ka viss akcents tika likts uz cilvēku glābšanu. Ja atkārtotos šādas situācijas, esmu vairāk nekā pārliecināts, ka mūsu darbinieki rīkotos tieši tāpat. Mēs nerunājam par spekulācijām, vai tika vai netika izvērtēta drošība, pareizi vai nepareizi. Gods un slava tiem puišiem, kas tur strādāja un arī tiem mūsu darbiniekiem, kas gāja bojā – viņi izdarīja visu lai glābtu cilvēku dzīvības. Mēs līdz otrajam nobrukumam izglābām 20 cilvēkus,» stāsta Āboliņš.

Zolitūdes traģēdijā dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet 29 nonāca slimnīcā. Policija traģēdijas vietā turpina vākt pierādījumus, par notikušo izvirzītas trīs versijas.