Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Janvārī Siguldā notiks Eiropas kausa posms ziemas triatlonā

26. janvārī Siguldā, Laurenču sporta bāzē, pirmo reizi Latvijā norisināsies Eiropas kausa posms ziemas triatlonā - «SPORT2000» Latvijas čempionāts ziemas triatlons, kas vienlaicīgi būs arī Latvijas kausa triatlonā 1. posms, «SportLat Balva 2014» 2. posms, kā arī Latvijas čempionāts ziemas triatlonā.

Sacensības norisināsies nesen atklātajā Siguldas Sporta un aktīvās atpūtas centra distanču slēpošanas trasē, kas ir pirmā šāda veida trase Austrumeiropā, zem kuras seguma atrodas saldējošā sistēma, kas ļauj uzturēt sniega segumu un uzsākt distanču slēpošanas sezonu ātrāk, kā arī nodrošina tās nepārtrauktu darbību mainīgos laika apstākļos.

Ziemas triatlonā sportisti sacenšas, veicot distanci 3 dažādos sporta veidos - skrienot, braucot ar riteni un slēpojot. Trase tiks veidota apļos, lai līdzjutēji maksimāli daudz varētu sekot līdzi sacensību dalībniekiem, kur skriešanas aplis būs 2,5km garš, riteņbraukšana notiks pa 4 un 7km apli, bet slēpošana notiks pa 1,4 km apli. Labos dabīgā sniega apstākļos, slēpošanas trases aplis var tik pagarināts.

Sacensību programma:

  • 8:30 – 30min. pirms starta - dalībnieku ierašanās, reģistrācija, distances apskate un iesildīšanās;
  • 10:00 – 11:00 Starts (S13, V13, S15, V15, S17, V17, SV, VV) – 2,5km + 4km + 2,8km;
  • 11:30 – 13:00 Starts (S19, V19, S, V, S40, V40, S50, V50, V60) – 5km + 7km + 7km;
  • 13:50 Starts Elites grupai – 7,5km + 14km + 11,2km;
  • 16:30 Apbalvošana.

Vērtēšana sacensībās notiks pa vecuma grupām sievietēm un vīriešiem. Godalgotās vietas tiks apbalvotas ar «SPORT2000» sarūpētām balvām un Latvijas čempionāta medaļām.

Šobrīd gatavību piedalīties sacensībās ir izteikuši sportisti no tādām zemēm kā Itālija, Čehija, Krievija, Igaunija un, protams, Latvijas spēcīgākie atlēti. Pagājušā gadā par valsts čempioniem tika kronēti Oļegs Andrejevs no Daugavpils, un Ieva Mauliņa no Rīgas.

Sacensības organizē Latvijas Triatlona federācija, sadarbībā ar Siguldas novada pašvaldību un Sporta klubs «SportLat» komandu.

Uzzināt visu par sacensībām, iepazīties ar distanci un nolikumu var mājas lapā www.triatlons.lv