Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LM iepazīstinās ar priekšlikumiem sociālās drošības sistēmas pilnveide

Otrdien, 10. decembrī, Labklājības ministrijā (LM) mediju pārstāvji tiks iepazīstināti ar informatīvo ziņojumu «Priekšlikumi sociālās drošības sistēmas pilnveidošanai», portāls «Apollo» uzzināja LM.

Informatīvais ziņojums tiks izmantots, lai veiktu sociālās palīdzības sistēmas reformu, pakāpeniski pārejot no pasīvās jeb pabalstu sociālās palīdzības sistēmas uz aktīvo jeb klientu motivējošo un savas situācijas uzlabošanā iesaistīto sistēmu, lai ar pieejamajiem resursiem nodrošinātu iespējami lielāku pievienoto vērtību klientiem un sabiedrībai kopumā.

Informatīvajā ziņojumā ietvertie priekšlikumi sociālās drošības sistēmas pilnveidei ir pierādījumos balstīti, par pamatu ņemot Pasaules Bankas pētījumu «Latvija: kurš ir bezdarbnieks, ekonomiski neaktīvais vai trūcīgais?»

LM izstrādājusi gan iespējamos minimālā nodrošinājuma līmeņa aprēķina variantus, gan ieteikumus, kā to turpmāk saistīt ar valsts sociālo apdrošināšanas sistēmu, valsts un pašvaldību sociālajiem pabalstiem un sociālo palīdzību.

«Ja Latvijas valdība un pašvaldību vadītāji turpmāko divu gadu laikā spēs vienoties par tādu sociālās palīdzības sistēmu, kur katra aktivitāte ir pamatota ar reālu noteikto minimālo nodrošinājuma līmeni un ņemti vērā ziņojuma ieteikumi, mums būs viena no progresīvākajām sociālās palīdzības sistēmām Eiropā, kuras centrā ir cilvēks ar viņa individuālajām iespējām un vajadzībām,» informatīvā ziņojuma būtību skaidro ministre Ilze Viņķele (V).