Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lielbritānija vēlas panākt izmaiņas ES brīvās pārvietošanās noteikumos

Lielbritānija vēlas panākt izmaiņas noteikumos, kas regulē cilvēku brīvu pārvietošanos Eiropas Savienībā (ES).

Ar šādu paziņojumu ceturtdien, tiekoties ar saviem kolēģiem no citām bloka dalībvalstīm, paredzējusi nākt klajā Lielbritānijas iekšlietu ministre Terēza Meja.

Kā liecina pirms sanāksmes izplatītais paziņojums, Meja Briselē plāno uzsvērt, ka Eiropas Savienībā nodrošinātajai brīvai piekļuvei darba tirgum nevajadzētu novest pie masu migrācijas.

«Pirmkārt, jaunu dalībvalstu uzņemšanas līgumos turpmāk mums jābūt iespējām palēnināt pilnu piekļuvi savstarpējiem darba tirgiem, iekams mēs varam pārliecināties, ka tas nenovedīs pie masu migrācijas,» teikts Mejas paziņojumā. «Otrkārt, raugoties nākotnē, mums jāizmanto iespēja, ko sniedz premjerministra plāns, proti, reformēt ES un risināt brīvas pārvietošanās izraisītās problēmas.»

«ES nacionālajām valdībām ir tiesības reformēt noteikumus, kas regulē brīvu pārvietošanos,» uzsver Lielbritānijas iekšlietu ministre.

Ministre arī plāno izvirzīt jautājumu, kāpēc gan atsevišķas valstis nevarētu noteikt ierobežojumus, ja imigrantu skaits no Eiropas sasniedz noteiktu slieksni.

Jau vēstīts, ka satraukumu Lielbritānijā raisījušas bažas par iespējamo bulgāru un rumāņu imigrantu masveidīgo pieplūdumu pēc 2014.gada 1.janvāra, kad Lielbritānijas un vēl vairāku dalībvalstu darba tirgus tiks pilnībā atvērts Bulgārijas un Rumānijas pilsoņiem.

Lielbritānijas valdība iecerējusi noteikt, ka pirmo trīs mēnešu laikā kopš ierašanās Lielbritānijā ES dalībvalstu pilsoņi, tostarp rumāņi un bulgāri, nevarēs pretendēt uz bezdarbnieka pabalstu saņemšanu.

Taču šāda Londonas iecere izpelnījusies kritiku vairākās bloka dalībvalstīs.