Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Brigmanis: ZZS nekonfliktēs ar prezidentu Pabrika dēļ

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) nepaudīs atbalstu aizsardzības ministra Arta Pabrika (V) kandidatūrai Ministru prezidenta amatam, lai nekonfliktētu ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu, aģentūrai LETA sacīja ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

ZZS neiesaistīsies neviena «Vienotības» kandidāta atbalstīšanā līdz brīdim, kad to būs nominējis Valsts prezidents. Ja atbalsts tiek izteikts pirms tam un Bērziņš šo kandidātu nenosauc, tā atbalstītāji tiek nostādīti muļķa lomā, skaidroja Brigmanis.

Brigmanis norādīja, ka Valsts prezidents «Vienotības» trīs līdz šim izvirzītajiem kandidātiem, tajā skaitā Pabrikam, ir pateicis «nē». «Varbūt es nepareizi domāju, jo neesmu jau nekāds pasaules gudrais. Tas ir vairāk prezidentam jāpasaka, kā viņš uzskata,» norādīja ZZS frakcijas priekšsēdētājs.

Pabriks tiekot uztverts kā viens no trim kandidātiem, un par viņu nevarot pateikt ne labu, ne sliktu, jo ar viņu nav sanākušas darīšanas, skaidroja Brigmanis, norādot, ka «Vienotībai» ir jāizvirza kandidāts, ko prezidents būs gatavs nominēt. «Ja prezidents nominēs Pabriku, tad, Dievs ar viņu, lai viņš ir, un tad jau būs cita situācija,» sacīja Brigmanis.

Kā ziņots, noslēdzot pirmo sarunu kārtu ar Saeimā pārstāvētajām politiskajām partijām par jaunas valdības veidošanu, Valsts prezidents Bērziņš trešdien pieņēmis lēmumu nevirzīt nevienu no pirmajās sarunās minētajiem «Vienotības» premjera amata kandidātiem.

Bērziņam sarunu gaitā neesot radusies pārliecība, ka trīs izvirzītie kandidāti Ministru prezidenta amatam ir stiprākie, ko «Vienotība» var piedāvāt. «Vienotība» premjera amatam piedāvāja Pabriku, premjera padomnieku Intu Dālderi un Eiropas Parlamenta deputātu Krišjāni Kariņu.

Nav izslēgta iespēja, ka topošās koalīcijas partneri varētu vienoties par vairākuma atbalstu kādam no esošajiem «Vienotības» izvirzītajiem, Valsts prezidenta Andra Bērziņa noraidītajiem premjera amata kandidātiem, žurnālistiem trešdien sacīja «Vienotības» frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis.

Neoficiāli izskanējis, ka «Vienotība» varētu mēģināt vienoties ar topošās koalīcijas partneriem par atbalstu Pabrika kandidatūrai premjera amatam.

Parlamenta kuluāros tika runāts, ka Bērziņš no «Vienotības» sagaidot partijas līderes Solvitas Āboltiņas virzīšanu Ministru prezidenta amatam. Tomēr Āboltiņa pagaidām tam nav piekritusi. Āboltiņa šodien žurnālistiem apstiprināja, ka šo jautājumu ir pārrunājusi ar prezidentu un viņš šādu piedāvājumu bija «neoficiāli izteicis», tomēr respektējis Āboltiņas argumentus, kāpēc viņa pašlaik nevar būt kandidāte uz premjera amatu.