Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Timošenko aicina Rietumus noteikt sankcijas Ukrainas prezidentam un viņa ģimenei

Notiesātā Ukrainas ekspremjere Jūlija Timošenko aicinājusi Rietumus noteikt sankcijas Ukrainas prezidentam Viktoram Janukovičam un viņa ģimenes locekļiem.

«Mērķtiecīgas sankcijas pret viņu un viņa ģimeni ir vienīgā valoda, kādu viņš saprot,» teikts paziņojumā, ko Timošenko vārdā izplatījis viņas advokāts Sergejs Vlasenko.

Pēc Vlasenko teiktā, Timošenko aicinājums galvenokārt adresēts Savienotajām Valstīm.

«Kas attiecas uz Eiropas Savienību, mēs aicinām sākt izmeklēšanu pret Janukoviču un viņa ģimeni aizdomās par korupciju,» piebilda Vlasenko. «Pateicoties korupcijas shēmām, viņiem ir īpašumi un banku konti Eiropas valstīs.»

Janukoviča pretinieki viņam pārmet plaša apmēra korupciju un ārkārtīgi greznu dzīvesveidu.

Saskaņā ar žurnāla «Forbes» Ukrainas izdevumu Janukoviča 40 gadus vecais dēls Oleksandrs kļuvis par vienu no bagātākajiem cilvēkiem valstī - viņa bagātība mērāma aptuveni 510 miljonos dolāru (263,67 miljonos latu).

Kā ziņots, Janukoviča atteikšanās parakstīt sadarbības līgumu ar Eiropas Savienību (ES) izraisījusi Kijevā masu protestus, kas nedēļas nogalē pārauga vardarbībā. Solidarizējoties ar plašajiem protestiem, Timošenko pieteikusi badastreiku.

Protesti joprojām turpinās, taču Janukovičs devies vizītē uz Ķīnu.

Tajā pašā laikā ceturtdien Kijevā notiek Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) ārlietu ministru tikšanās.