Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Vienotība» mēģinās gūt atbalstu Pabrikam

«Vienotība» pagaidām turpinās mēģināt vienoties ar topošās koalīcijas partneriem par atbalstu pašreizējam aizsardzības ministram Artim Pabrikam (V) kā premjera amata kandidātam, tomēr netiek izslēgta iespēja atrast arī kādu citu kandidatūru.

Visticamāk, oficiālās sarunas ar koalīcijas partneriem par šo jautājumu varētu norisināties pirmdien, 9.decembrī. Pagaidām gan viennozīmīga atbalsta Pabrika kandidatūrai nav no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) un arī nacionālās apvienības «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK.

ZZS frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis norādīja, ka politiskā spēka pārstāvji nepaudīs atbalstu Pabrika kandidatūrai, lai nekonfliktētu ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu. ZZS neiesaistīsies neviena «Vienotības» kandidāta atbalstīšanā līdz brīdim, kad to būs nominējis Valsts prezidents. Ja atbalsts tiek izteikts pirms tam un Bērziņš šo kandidātu nenosauc, tā atbalstītāji nonāk muļķa lomā, uzskata Brigmanis. Savukārt nacionālā apvienība vēlētos uzzināt prezidenta argumentus, kāpēc viņš Pabriku nenominēja šim amatam. Svarīga būtu arī saruna ar pašu premjera amata kandidātu.

«Vienotības» līdere Solvita Āboltiņa šodien norādīja, ka turpmākajās konsultācijās par jaunās valdības izveidi būtu jāsaprot prezidenta argumenti, nevirzot nevienu no kandidātiem premjera amatam. Politiķe pauda, ka jebkurš lēmums būtu jāpamato, jo, viņasprāt, ne visi no izvirzītajiem «Vienotības» kandidātiem varētu ieņemt šo amatu.

Āboltiņa norādīja, ka būtu svarīgi zināt argumentus, jo Pabrikam ir «Vienotības» vēlētāju un sabiedrības atbalsts, ko apliecina augstais reitings.

Tikmēr Reformu partija un «olšteinieši» varētu atbalstīt Pabrika virzīšanu valdības vadītāja amatam.

Vienlaikus «Vienotībā» netiek izslēgta iespēja virzīt kādu citu kandidātu šim amatam, un tiekot meklēti potenciālie premjera amata kandidāti. Pagaidām politiķi gan atturas nosaukt iespējamo kandidātu vārdus.

Šodien pēcpusdienā notika «Vienotības» pārstāvju tikšanās, kurā piedalījās Āboltiņa, premjers Valdis Dombrovskis (V), frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis, ģenerālsekretārs Artis Kampars un partijas valdes loceklis Jānis Reirs. Sanāksmē esot pārrunāta pašreizējā situācijā, kā arī iespējamie risinājumi, neizslēdzot iespēju vienoties par kādu citu kandidātu premjera amatam.

Rīt arī plānota «Vienotības» frakcijas un valdes sēde, lai informētu partijas pārstāvjus par pašreizējo situāciju saistībā ar jaunās valdības veidošanu.

Kā ziņots, noslēdzot pirmo sarunu kārtu ar Saeimā pārstāvētajām politiskajām partijām par jaunas valdības veidošanu, Valsts prezidents Andris Bērziņš trešdien pieņēma lēmumu nevirzīt nevienu no pirmajās sarunās minētajiem «Vienotības» premjera amata kandidātiem.

Bērziņam sarunu gaitā neesot radusies pārliecība, ka trīs izvirzītie kandidāti Ministru prezidenta amatam ir stiprākie, ko «Vienotība» var piedāvāt. «Vienotība» premjera amatam piedāvāja aizsardzības ministru Arti Pabriku, premjera padomnieku Intu Dālderi un Eiropas Parlamenta deputātu Krišjāni Kariņu.

Valsts prezidents Andris Bērziņš neoficiāli bija izteicis piedāvājumu uzņemties valdības vadīšanu Saeimas priekšsēdētājai «Vienotības» līderei Solvitai Āboltiņai, lai gan sarunā ar prezidentu politiķe noraidījusi šo piedāvājumu.