Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

RP pilnvaro Demiteru izšķirties, vai valdībā strādāt kopā ar ZZS

Reformu partijas (RP) valde šodien vienbalsīgi pilnvarojusi RP valdes priekšsēdētāju Edmundu Demiteru pieņemt «jebkuru lēmumu» saistībā ar jaunās koalīcijas veidošanu. Līdz ar to izšķiršanās par RP strādāšanu valdībā kopā ar Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) nonākusi Demitera rokās.

Tas varētu nozīmēt, ka RP nākamajā valdībā sadarbosies ar ZZS, jo politiskā spēka valdes priekšsēdētājs iepriekš akcentējis, ka pašreizējā situācijā RP nevar atļauties atteikties veidot plašāku koalīcijas modeli.

Demiters aģentūrai LETA norādīja, ka RP valde šovakar viņam uzticējusi lielu atbildību un tagad ir laiks pārdomām. Līdz ar to viņš nesniedza skaidru atbildi, vai atbalstīs darbu vienā valdībā kopā ar ZZS.

Kā ziņots, noslēdzot pirmo sarunu kārtu ar Saeimā pārstāvētajām politiskajām partijām par jaunas valdības veidošanu, Valsts prezidents Andris Bērziņš trešdien pieņēma lēmumu nevirzīt nevienu no pirmajās sarunās minētajiem «Vienotības» premjera amata kandidātiem.

Bērziņam sarunu gaitā neesot radusies pārliecība, ka trīs izvirzītie kandidāti Ministru prezidenta amatam ir stiprākie, ko «Vienotība» var piedāvāt. «Vienotība» premjera amatam piedāvāja aizsardzības ministru Arti Pabriku, premjera padomnieku Intu Dālderi un Eiropas Parlamenta deputātu Krišjāni Kariņu.

Nav izslēgta iespēja, ka topošās koalīcijas partneri varētu vienoties par vairākuma atbalstu kādam no «Vienotības» izvirzītajiem, taču Valsts prezidenta Andra Bērziņa noraidītajiem premjera amata kandidātiem, žurnālistiem trešdien sacīja «Vienotības» frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis.

Neoficiāli izskanējis, ka «Vienotība» varētu mēģināt vienoties ar topošās koalīcijas partneriem par atbalstu Pabrika kandidatūrai premjera amatam.

Parlamenta kuluāros tika runāts, ka Bērziņš no «Vienotības» sagaidot partijas līderes Solvitas Āboltiņas virzīšanu Ministru prezidenta amatam. Āboltiņa žurnālistiem apstiprināja, ka šo jautājumu ir pārrunājusi ar prezidentu un viņš šādu piedāvājumu bija «neoficiāli izteicis», tomēr respektējis Āboltiņas argumentus, kāpēc viņa pašlaik nevar būt kandidāte uz premjera amatu.