Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Tikmers: Cerams, nākotnē uz OS dosimies Latvijas ražotāju darinātos tērpos

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers ceturtdien pēc nākamā gada Soču ziemas olimpisko spēļu Latvijas delegācijas tērpu prezentācijas pauda cerību, ka nākotnē uz ziemas Olimpiādēm pašmāju sportisti dosies Latvijas ražotāju darinātos apģērbos.

Soču ziemas olimpisko spēļu laikā olimpiskā komanda tērpsies Latvijā ražotā atpūtas un brīvā laika apģērbā, ko komandas vajadzībām sagādājis trikotāžas uzņēmums «OT Stils», kā arī sporta un iesildīšanās tērpos, ko veido Latvijas sporta ekipējumu ražošanas kompānija «Bars». Savukārt olimpiskās komandas silto ziemas apģērbu - slēpošanas jakas, bikses un citus aksesuārus - nodrošina Somijas sporta ekipējuma uzņēmums «Halti».

«Sadarbība ar Latvijas ražotājiem bija veiksmīga. Protams, es gribētu, lai jakas un bikses arī būtu ražotas Latvijā, kā tas ir kaimiņiem Igaunijā un Lietuvā,» sarunā ar aģentūru LETA atklāja Tikmers. «Ceru, ka rezultāti, ko Soču olimpiskajās spēlēs sasniegs mūsu sportisti un komandas, būs spēcīga motivācija, lai uz nākamajām ziemas Olimpiādēm mēs varētu ģērbties Latvijas ražotāju darinātos tērpos.»

Tikmers sacīja, ka, salīdzinot ar iepriekšējām olimpiskajām spēlēm, šoreiz tērpi atšķiras ar to piedāvāto daudzumu.

«Tieši klimatiskie apstākļi diktē to, ka apģērbam jābūt tādam, lai sportisti justos komfortabli pie -5 un -10 grādu temperatūras. Turklāt puse no delegācijas dzīvos lejasciematā, kur gaisa temperatūra jau būs pretēja - +5, +10 grādi,» uzsvēra Tikmers.

«Pirmo reizi esam izstrādājuši unikālu parādes tērpu dizainu, jo agrāk soļojām tajos apģērbos un ziemas jakās, kādas bija iespējams nopirkt. Man pašam bija svarīgi, lai visā apģērbu kolekcijā, ko ražojuši trīs dažādi apģērbu ražotāji, būtu ielikta slēptā simbolika, kas tuva katram sportistam un katram Latvijas cilvēkam. Domāju, uzvelkot jebkuru no šiem apģērbiem, sportisti šo iekodēto enerģiju un spēku paņems līdzi,» uzskata LOK ģenerālsekretārs, kurš izteica patiku, ka šie olimpiešu tērpi ir savstarpēji savienojami. Tā agrāk neesot bijis.

Tomēr Tikmers izteica vēlmi tieši pēc lielākas latviskā karoga identitātes uzsvēršanas.

«Neesmu ne dizainers, ne modes mākslinieks. Olimpisko tērpu veidotāji ņēma vērā tendences, kas valda ziemas apģērbu līnijā tieši 2013./2014.gada sezonā. Tomēr šī latviskā karoga identitāte nākotnē noteikti ir jāuzsver. LOK ir izsludinājusi ideju konkursu par tērpu skicēm ziemas un vasaras komandām laika posmā līdz 2024.gadam. Tā ir iespēja piedalīties jebkuram interesentam. Ja saņemsim interesantus piedāvājumus, tas kalpos par pamatu, lai pēc tam izstrādātu atsevišķu dizainu konkrētām sacensībām, bet pamatelementi būtu vienoti, piemēram, karoga krāsas vai citi elementi - tas būs uzdevums māksliniekiem. Cerams, mākslinieki būs atsaucīgi un nāks klajā ar interesantiem piedāvājumiem. Atsaucību ir izrādījuši arī dizaineri ārpus Latvijas, turklāt mums ir labi sadarbības partneri Igaunijā. Durvis ir atvērtas visiem, jo šo darbu ir veikt ne tikai interesanti, bet arī godpilni,» pauda Tikmers.

«Arī par Soču olimpiskajiem tērpiem paklausīsimies komentārus no sportistiem, treneriem, apkalpojošā personāla un no visas Latvijas sabiedrības. Mēģināsim atrast to labāko,» atzina LOK ģenerālsekretārs.

Kā zināms, darbu ceturtdien uzsāka konceptveikals «Faniem.lv», kas atrodas Olimpiskajā centrā Rīgā, Grostonas ielā 6b. Veikals piedāvā iegādāties Latvijas Olimpiskās komandas licencēto fanu apģērbu līniju, kurā iekļautie apģērbi ir vienotā dizainā ar Latvijas olimpiešu 2014.gada Soču ziemas Olimpiādes parādes un sporta tērpiem.

«Šāds veikals mums ir pirmo reizi. Tas darbosies arī pēc Olimpiādes, un tur varēs nopirkt tērpus arī no nākamajām sacensībām. Tas ir prasījis daudz laika un nervu, bet uzskatu, kas šāds veikals ir pareiza rīcība, ja mēs sevi uzskatām par to, kas mēs esam - par nopietniem spēlētājiem ziemas un vasaras atsevišķos sporta veidos,» teica Tikmers.