Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Daugavpilī iedegs 300 egles

Šodien plkst.17 Daugavpilī, Vienības laukumā, tiks iedegta pilsētas galvenā Ziemassvētku egle un atvērts Rūķu namiņš, informēja Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvaldes vadītāja Eleonora Kļeščinska.

Atšķirībā no iepriekšējā gada, kad pilsētas centrā daugavpiliešus un pilsētas viesus priecēja viena liela, kupla egle, šogad Ziemassvētku galveno egli Daugavpilī veido konstrukcija no aptuveni 300 mazām eglītēm.

Līdzīgi kā citos gados, arī šogad, tuvojoties gadumijai, Ziemassvētku egles tiks uzstādītas arī vairākos Daugavpils mikrorajonos - Jaunajā Forštatē, Ķīmiķu mikrorajonā, Ruģeļos un pie Daugavpils Ledus halles. Kā jaunums pilsētas Ziemassvētku noformējumā šogad Daugavpilī ir paredzēta no plastikāta bumbām veidotu sniegavīru uzstādīšana Vienības laukumā.

Kopumā pilsētas Ziemassvētku noformējumam Daugavpilī šogad plānots izlietot aptuveni 40 000 latu.

Rūķu namiņš Daugavpilī darbosies līdz 14.janvārim, katru dienu no plkst.12 līdz 19. Tajā būs iespēja satikt Salavecīti, dažādus pasaku un multfilmu varoņus, kā arī iesaistīties radošajās meistardarbnīcās.

No 6.decembra līdz tā dēvētajam vecajam Jaunajam gadam, 14.janvārim, Vienības laukumā darbosies arī Ziemassvētku tirdziņš, kur iedzīvotāji un pilsētas viesi varēs iegādāties amatniecības un rūpniecības izstrādājumus: suvenīrus, keramikas izstrādājumus, siltas adītās preces un eglīšu rotājumus, pārtikas produkciju: augļus, gaļas un zivju žāvējumus, maizi, kafiju, tēju un karstvīnu un konditorijas izstrādājumus: Ziemassvētku saldās dāvanas, piparkūkas, cepumus un konfektes.

Otrajos Ziemassvētkos, 26.decembrī, plkst.12 Vienības laukumā sāksies Daugavpils skolu masku tēlu «Kumeliņi, kumeliņi» parāde un gājiens uz Daugavpils Ledus halli, kur plkst.13 paredzēts daiļslidotāju uzvedums «Lai visi sapņi piepildās!». Sagaidot 2014. - Zirga gadu, maskošanās tēma šoreiz būs «Zirgs». Savukārt plkst.16 notiks Ziemassvētku gaismas akcija «Iedegsim pilsētas sirdi Vienības laukumā», kuras gaitā tiks veidota sirds kontūra no degošām āra svecēm.

1.janvārī plkst.1 Vienības laukumā notiks Jaungada svētku uguņošana.