Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Humora deva memuāru veidā

Grāmatu izdevējs «Drukātava» iepazīstina plašāku auditoriju ar grāmatu «Jansona nerrīgie stāsti».

«Jansona nerrīgie stāsti» – ir kārtējā humora deva memuāru veidā A II Pozitīva izpildījumā. Pirmā, jau popularitāti ieguvusī grāmata «Policista blēņu stāsti» savu dienasgaismu ieraudzīja 2006. gadā. Savukārt, 2011.gadā grāmatu plauktos nonāca otrā grāmata - «Pogaino joku gabali». Jau 2012.gadā klajā nāca pirmā humoristiskās sērijas «Pogainie NE zvēri» grāmata «Mauzeru pavēlnieki», kā arī «Rūgtās mieles».

Filoloģe Sanita Dāboliņa min, ka «stāstos ir tverta plaša laikmeta aina no senseniem laikiem līdz mūsdienām, turklāt visai savdabīgā tēlojumā. No anekdošu jokiem līdz personībai un visai tautai dziļi sāpīgām atziņām, no praktiskās sadzīves un akmeņkaļa aroda prasmēm līdz starptautisko attiecību nekonsekvencēm». Lielākās šīs grāmatas vērtības ir mākslinieku Jansonu dinastijas līkloču tēlojums un – par spīti nerrīgumam! – gaišā un ideālistiskā galvenā varoņa dzīves uztvere, kas ietverta sulīgā un neliekuļotā valodā.

S.Dāboliņa grāmatu raksturo kā savpatīgi enciklopēdisku, kuras auditorija var būt mākslinieki, pedagogi, treneri, vēsturnieki, restauratori, kuģu kapteiņi, selekcionāri, rožu audzētāji, ārsti, karavīri, ķīmiķi, ministri... Patiesību sakot, grāmatā tēlotajos notikumos lasītājs pazīs arī kādu savas dzīves jomu.