Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Vienotība» nolēmusi premjera amatam virzīt Pabriku

Šodien «Vienotības» frakcija un valde kopīgā sēdē vienojušās atkārtoti par premjera amata kandidātu izvirzīt pašreizējo aizsardzības ministru Arti Pabriku (V) un cer uz dialogu ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu, aģentūrai LETA sacīja Saeimas priekšsēdētāja un partijas «Vienotība» līdere Solvita Āboltiņa.

Āboltiņa žurnālistiem pastāstīja, ka gan neoficiālās sarunās ar koalīcijas partneriem, gan pēc sabiedrības atbalsta ir skaidrs, ka Pabriks patlaban paliek kā vienīgais «Vienotības» kandidāts šim amatam un partija cer uz dialogu ar prezidentu.

Viņa arī pauda, ka pagaidām nav skaidri definēti argumenti, kāpēc Pabriks nevarētu būt kandidāts premjera amatam. «Vienotības» līdere pauda, ka Pabrikam ir gan sabiedrības atbalsts, gan arī Saeimas balsojumā viņš varētu gūt pārliecinošu vairākumu.

Vienlaikus politiķe uzsvēra, ka «Vienotība» «nekādā veidā nevēlas konfliktēt ar prezidentu». Tāpat viņa pauda viedokli, ka patlaban kandidāti netika noraidīti un prezidents lūdzis virzīt stiprāko kandidātu. Arī partneru atbalsts Pabrika kandidatūrai neoficiālajās sarunās esot izteikts.

Pēc konsultācijām ar prezidentu būs skaidrs, vai ir reāli argumenti, lai meklētu citu kandidātu šim amatam. Āboltiņa vairākkārt uzsvēra, ka «Vienotība» cer uz konstruktīvu dialoga turpinājumu otrdien, kad notiks konsultācijas ar prezidentu, lai turpmāk varētu vairāk runāt par darāmajiem darbiem, koalīciju kopumā un par atbildības sfērām.

Taujāta, vai «Vienotībai» ir rezerves variants, Āboltiņa pauda, ka politikā vienmēr ir jābūt risinājumiem un ilgstoši nevar būt situācija, kad pat nav nominēts premjera kandidāts.

Pats Pabriks ir informēts par šo situāciju un piekrīt, ka ir vienīgais «Vienotības» kandidāts premjera amatam, piebilda Āboltiņa.

Jau ziņots, ka «Vienotība» turpinās mēģināt vienoties ar topošās koalīcijas partneriem par atbalstu Pabrikam, tomēr netiek izslēgta iespēja atrast arī kādu citu kandidatūru.

Visticamāk, oficiālās sarunas ar koalīcijas partneriem par šo jautājumu varētu norisināties pirmdien, 9.decembrī. Pagaidām gan viennozīmīga atbalsta Pabrika kandidatūrai nav no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) un arī nacionālās apvienības «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK.

Piemēram ZZS frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis šodien aģentūrai LETA norādīja, ka «Vienotībai» cienījams premjera amata kandidāts būtu tagadējais Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Jānis Reirs, ko atbalstītu arī olšteinieši, lai gan arī tie atbalsta Pabriku.

Tomēr Brigmanis iepriekš norādīja, ka politiskā spēka pārstāvji nepaudīs atbalstu Pabrika kandidatūrai, lai nekonfliktētu ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu. ZZS neiesaistīsies neviena «Vienotības» kandidāta atbalstīšanā līdz brīdim, kad to būs nominējis Valsts prezidents.

Ja atbalsts tiek izteikts pirms tam un Bērziņš šo kandidātu nenosauc, tā atbalstītāji nonāk muļķa lomā, uzskata Brigmanis. Savukārt nacionālā apvienība vēlētos uzzināt prezidenta argumentus, kāpēc viņš Pabriku nenominēja šim amatam. Svarīga būtu arī saruna ar pašu premjera amata kandidātu.