Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Tods pārvēlēts FIA prezidenta amatā

 Pašreizējais Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) prezidents Žans Tods piektdien pārvēlēts savā amatā.

Jau vēstīts, ka vasarā Todam sāncensību uz prezidenta amatu pieteica brits Deivids Vords, kurš iepriekš bija FIA fonda direktors. Tomēr novembrī viņš nolēma savu kandidatūru atsaukt, jo nebija ieguvis nepieciešamo reģionālo viceprezidentu atbalstu, lai viņa kandidatūra vispār tiktu izvirzīta.

Līdz ar to šoreiz Tods amatā tika pārvēlēts vienbalsīgi.

«Ļoti patīkami saņemt tik lielu atbalstu,» izteicās Tods, atzīstot, ka pirmajos četros darbības gados veicis «daudz izmaiņu», tostarp ieviesis «Formula E» seriālu elektromašīnām, kas debitēs nākamgad.

Tāpat Tods izteica cieņu ceturtdien aizsaulē aizgājušajam kādreizējam DĀR prezidentam Nelsonam Mandelam. «Viņš bija lielisks cilvēks, kurš cīnījās par mieru, vienlīdzību un brīvību.»

Bijušais Pirmās formulas (F-1) komandas «Ferrari» vadītājs Tods, kuram šobrīd ir 67 gadi, FIA prezidenta amatā tika ievēlēts 2009.gadā, kad balsojumā apsteidza 1981.gada pasaules čempionu autorallijā somu Āri Vatanenu. Toreiz viņš nomainīja Maksu Mosliju.

FIA ir viena no pasaules lielākajām un ietekmīgākajām nevalstiskajām organizācijām, kura vada un pārrauga gan visu veidu autosportu, gan auto tūrisma un mobilitātes klubus. FIA biedri ir organizācijas no vairāk nekā 135 pasaules valstīm. FIA prezidenta vēlēšanās katrai valstij ir divas balsis - viena no sporta puses, otra - no auto klubiem (automobilistu un tūrisma klubi). Latvijā FIA sporta autoritāti pārstāv Latvijas Autosporta federācija (LAF) un Latvijas Automoto biedrība (LaMB).