Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

112 šodien saņēmis 81 satrauktu iedzīvotāju zvanu

Šodien veiktajā trauksmes sirēnu pārbaudes laikā no 164 pārbaudītajām trauksmes sirēnām bojājumi tika konstatēti 28 sirēnās, bet nenoskanēja 20 sirēnas, portālu «Apollo» informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inga Vetere.

Jau ziņots, ka šodien pulksten 10 VUGD uz trim minūtēm visā Latvijā iedarbināja trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas ieslēgšanas kārtību un tās darbību, kā arī konstatētu bojājumus vai traucējumus trauksmes sirēnu un to centrālās vadības pults darbībā un skaņas signāla dzirdamību.

Piemēram, sirēnai ir jārotē un līdz ar to tiek aptverta lielāka teritorija, bet bija gadījumi, kad rotācijas dzinējs nedarbojās - līdz ar to skaņa pārsvarā izplatījās tikai uz vienu pusi. Trauksmes sirēnas darbojas gan no autonomās barošanas sistēmas, gan elektrotīkla, kas arī tiek pārbaudīts, bet, piemēram, septiņos gadījumos bija traucējumi akumulatorā.

Šoreiz tālruņa 112 dispečeres saņēma 81 satrauktu iedzīvotāju zvanu, kas salīdzinot ar iepriekšējām pārbaudēm ir krietni vairāk. Cilvēki interesējās, kas ir noticis, kādēļ skan trauksme, jo līdz tam plašsaziņas līdzekļos nebija ievērojuši informāciju par trauksmes sirēnu pārbaudi. Bija arī zvani, kad cilvēki satraucās, ka viņi savās dzīves vai darba vietās slikti dzird vai nedzird vispār sirēnu skaņas.