Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Būvvalde konstatē iespējamu apdraudējumu divos «Maxima» un «Rimi» veikalos

Rīgas pilsētas būvvalde konstatējusi divus objektus ar iespējamu to konstrukciju nestspējas apdraudējumu, portālu «Apollo» informē Rīgas domes Sabiedrisko attiecību birojā. 

Kā informē domē, būvvalde, pārbaudot būvuzņēmuma SIA «Re&Re» objektus, Rīgas veikalos «Maxima» un «Rimi»/»Supernetto», divos no tiem tika konstatēts iespējams to konstrukciju nestspējas apdraudējums: «Rimi» veikalā, A.Deglava ielā 110, un «Maxima» veikalā Lubānas ielā 117, tirdzniecības centrā «Sahara».

Domē informē, ka, veicot ekspluatācijā nodoto lielveikalu «Maxima» vizuālu apsekošanu, būvvalde ir konstatējusi, ka tirdzniecības centra «Sahara» Rīgā, Lubānas ielā 117, kurā atrodas lielveikals «Maxima», nesošajās konstrukcijās visos tā stāvos ir novērojama caurejoša plaisa, kuras platums vietām sasniedz divus līdz trīs centimetrus.

Būvvalde ir informējusi minētā tirdzniecības centra īpašnieku par vizuālās apsekošanas laikā konstatēto, kā arī uzdevusi nekavējoties veikt tirdzniecības centra nesošo konstrukciju tehnisko apsekošanu, lai noskaidrotu plaisu rašanās iemeslus un to iespējamo ietekmi uz ēkas noturību un drošību, informē domē.

SIA «Maxima Latvija» pārstāvis Jānis Beseris portālam «Apollo» sacīja, ka līdz apstākļu noskaidrošanai iedzīvotāju un darbinieku drošības labad veikala darbība tiek apturēta.

Beseris pastāstīja, ka ceļā uz veikalu devušies uzņēmuma pārstāvji, kas novērtēs būvvaldē konstatēto.

Veicot ekspluatācijā nodoto «Rimi» lielveikalu vizuālu apsekošanu, būvvalde ir konstatējusi, ka vizuāli ir novērojama lielveikala «Rimi» Rīgā, Augusta Deglava ielā 110, jumta konstrukciju (siju) izliece, vietām novērojami jumta ieseguma bojājumi (t.sk. korozija), kā arī plaisas lielveikala ārsienās. Būvvalde ir informējusi minētā lielveikala īpašnieku par vizuālās apsekošanas laikā konstatēto, kā arī uzdevusi nekavējoties veikt lielveikala ēkas tehnisko apsekošanu, lai noskaidrotu tās konstrukciju noturību un drošību.

Ar SIA «Rimi Latvija» pārstāvjiem «Apollo» pagaidām nav izdevies sazināties.

Būvvaldei nav piešķirtas tiesības apturēt ēku ekspluatāciju. Par ēku ekspluatācijas pieļaujamību un cilvēku drošu uzturēšanos tajās atbild minēto ēku īpašnieki. Tādējādi pirms apmeklētāju ielaišanas ēkās to īpašniekiem jānovērtē ēku tehniskais stāvoklis un jāapzinās visi ar drošību saistītie riski, skaidro domē.

Pēc Rīgas domes priekšsēdētāja uzdevuma, uz šo brīdi Rīgas pilsētas Būvvalde ir veikusi dokumentācijas un vizuālo pārbaudi 61 veikalā «Maxima», 14 būvuzņēmuma SIA «Re&Re objektos», 58 veikalos «Rimi»/«Supernetto», 48 sabiedriski nozīmīgās ēkās, kam būvatļaujas bija izsniegtas 2013.gadā, 61 sabiedriski nozīmīgā ēkā, kam būvatļaujas tika izsniegtas 2012.gadā. Sešos objektos būvdarbi ir tikuši apturēti, no tiem divos objektos ir novērsti konstatētie trūkumi un būvdarbi ir atsākti. Savukārt piecos objektos ir konstatēta patvaļīga ekspluatācija.