Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Alūksnes novada būvvalde sabiedriski nozīmīgo ēku būvobjektos pārkāpumus nav konstatējusi

Veicot ārkārtas pārbaudes novada sabiedriski nozīmīgo ēku būvobjektos, Alūksnes novada būvvalde projektos pārkāpumus nav konstatējusi, aģentūru LETA informēja būvvaldē.

Kā sabiedriski nozīmīgās ēkās ārkārtas pārbaudes veiktas Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā, kur patlaban norit logu nomaiņa, kā arī pirmsskolas izglītības iestādē «Pienenīte», kur notikusi rekonstrukcija, bet līdz ar būvvaldes pārbaužu veikšanu un pozitīva rezultāta saņemšanu jaunās telpas nodotas ekspluatācijā.

Lai arī trešais pārbaudītais objekts neatbilst sabiedriski nozīmīgas ēkas definīcijai un nav būvēts pēdējo piecu gadu laikā, būvvalde veikusi pārbaudes arī iepriekš iedzīvotājos bažas radījušā veikala «Supernetto» ēkā, Helēnas ielā 24, un patlaban uzdevuši ēkas apsaimniekotājam piesaistīt ekspertus padziļinātas izpētes un pārbaužu veikšanai par ēkas drošību un atbilstību normām.

LETA jau ziņoja, ka pirms vairākiem gadiem konstatēta ēkas vienas daļas grimšana, un būvvalde aicinājusi tās toreizējos īpašniekus un būvkonstruktoru risināt radušos situāciju. Pēc Aplokas teiktā, secināts, ka ēkas tālākas grimšanas novēršanai nepieciešama pamatu stiprināšana, kas pēcāk notikusi divos posmos un ir noslēgusies.

Jau pēc pirmā posma izdarītie mērījumi apliecinājuši, ka ēkas grimšana neturpinās, to apstiprinājuši arī šogad veiktie mērījumi, atzina Aploka. Tomēr pēc traģēdijas Zolitūdē par ēkas drošības jautājumu noraizējušies arī alūksnieši, tādēļ ēkas apsaimniekotāji aicināti parūpēties par atkārtotu pārbaužu veikšanu.

Tāpat ziņots, ka ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts uzdevis nekavējoties nodrošināt, lai pašvaldību atbildīgās būvvaldes un būvinspektori veic ārkārtas pārbaudes visās sabiedriski nozīmīgajās ēkās par būvnormatīvu ievērošanu, prioritāri veicot pārbaudes ēkās, kur notiek vai ir plānoti būvdarbi. Atzinums par pārbaužu rezultātiem ministrijā bija jāiesniedz līdz šīs nedēļas vidum. Alūksnes novada būvvalde to ir izdarījusi, apstiprināja būvvaldē.