Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pasaule sēro par Mandelu

Visā pasaulē piektdien pie Dienvidāfrikas Republikas (DĀR) vēstniecībām tiek nolikti ziedi un svecītes, godinot mūžībā aizgājušo bijušo DĀR prezidentu un Nobela Miera prēmijas laureātu Nelsonu Mandelu.

Lielbritānijā Mandela tiek godināts pie viņam veltītās statujas, kas atrodas pie parlamenta ēkas, bet citviet pasaulē ziedi tiek nolikti pie Dienvidāfrikas Republikas vēstniecībām.

«Ir apbrīnojami, ka viens cilvēks var tik daudz izmainīt,» atzīst 51 gadu vecā Džoana Fostere, kas pie Lielbritānijas parlamenta noliek ziedus Mandelas piemiņai.

Laukumā pie Lielbritānijas parlamenta Mandelas piemiņai tiek noliktas arī šalles ar DĀR simboliku, svecītes un Mandelas fotogrāfijas.

Londonas mērs Boriss Džonsons paziņojis, ka šis laukums tagad kļuvis par piemiņas dārzu.

Tikmēr pie Dienvidāfrikas Republikas vēstniecības Londonā rindā stāv simtiem cilvēku, kas vēlas parakstīties līdzjūtību grāmatā. Tajā jau parakstījies arī Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kemerons.

Daudzās valstīs, pieminot Mandelu, karogi nolaisti pusmastā, arī pie Eiropas Savienības (ES) ēkām Briselē.

Mandelu piektdien piemin arī pie DĀR vēstniecības Pekinā, kur tiek nolikti ziedi.

Parīzē uz Francijas Ārlietu ministrijas ēkas novietots milzīgs Mandelas portrets.

Ziedi novietoti arī pie DĀR vēstniecībām Briselē un Austrālijas galvaspilsētā Kanberā.