Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«The Economist» par EK prezidenta amata kandidātiem nosauc Oli Rēnu un Mišelu Barnjē

Žurnāls «The Economist» par Eiropas Komisijas (EK) nākamā prezidenta amata galvenajiem kandidātiem nosaucis ilggadējos komisārus Oli Rēnu un Mišelu Barnjē.

Kaut arī pašreizējās EK mandāts ilgs vēl gadu un nav gaidāms, ka komisāru sastāvs būs izveidots un gatavs darbam ātrāk par 2015.gadu, Eiropas smagsvari jau gatavojas nākamajam amatu sadalījumam, norāda žurnāls.

Pēc «The Economist» novērtējuma, pašlaik redzamākie kandidāti kārotajam EK prezidenta amatam ir pašreizējais ekonomikas komisārs Oli Rēns un iekšējā tirgus un pakalpojumu komisārs Mišels Barnjē.

Rēns jau ir paziņojis, ka kandidēs nākamā gada maijā paredzētajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās, ko žurnāls skaidro ar cerībām tikt izvirzītam EK prezidenta amatam no liberālās alianses puses. Savukārt Barnjē varētu būt kristīgo demokrātu kandidāts.

«Nākamajā rudenī uz izķeršanu būs visi lielie amati Briselē, papildus komisijas sastāvam arī Eiropas Padomes prezidentūra, ES ārpolitikas pārstāvis un, neoficiāli, arī NATO ģenerālsekretāra postenis,» raksta žurnāls, brīdinot, ka cīņa starp ES valdībām un Eiroparlamentu par nākamā EK prezidenta amatu «var izraisīt mēnešiem ilgu paralīzi».

Galvenās partijas Eiroparlamentā vēlas EK prezidenta amatam bīdīt savus vadošos kandidātus, līdzīgi kā nacionālajās vēlēšanās, kad uzvarējušās partijas līderis kļūst par premjerministru.

«Tomēr šādai sistēmai ir trūkumi. Tā atturētu esošos premjerministrus, kas nevēlas riskēt ar savu amatu mājās neskaidra Eiropas konkursa dēļ,» raksta žurnāls, norādot, ka tādi politiķi kā Angela Merkele un Deivids Kemerons būtu starp tiem kandidātiem, kas gribētu nomināciju stingri paturēt savās rokās.