Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zolitūdes traģēdija: izdzīvoja tikai sagadīšanās dēļ

Pirms vairāk nekā divām nedēļām notikusī Zolitūdes traģēdija joprojām ir sāpīgā atmiņā daudziem cilvēkiem. Veikala «Drogas» pārdevēja Anastasija Vakina, kas jau iepriekš sniegusi intervijas medijiem, traģēdijas brīdī atradās savā darbavietā un izdzīvoja tikai sagadīšanās dēļ, vēsta LNT ziņas.

Sieviete notikušo atceras ar dalītām jūtām - prieks par izglābšanos, bet arī rūgtums par atbildīgo personu liekulību.Šobrīd 20 gadus vecā Anastastija atgūstas no notikušā.

Atceroties 21.novembra notikumus, sieviete tāpat kā daudzi, stāsta par to, ka ilgi skanējusi signalizācija. Viena no pārdevējām no apsarga uzzinājusi, ka signalizācija esot bojāta. Īsi pirms nogruvuma Anastasija kā jaunā pārdevēja apguva veikalā esošo krēmu sortimentu.Pircēju veikalā neesot bijis, tāpēc Anastasija ar pārējām pārdevējām atradās tuvāk veikala ārsienai, kas arī izglāba viņu dzīvības.

«Tas tik ātri notika, ka es apjuku, mēs noliecāmies un ar rokām aizsedzām galvas. Pēkšņi - tumsa, putekļi, Es sāku klepot un, atverot acis, neko neredzēju, viss bija tumšs,» stāsta jaunā sieviete.

Acīm aprodot ar tumsu, sieviete saprata, ka veikala lielākā daļa ir gruvešos. Pārdevējas formāli bija informētas, kā jāevakuējas, tomēr prom nedevās, bet gaidīja palīdzību. Anastasija atceras, ka aptuveni pēc 20 minūtēm ieradās blakus ēkas celtnieki, kas pārdevējas izveduši pa evakuācijas izeju ārā.

«Kad izgājām, es sapratu, kas noticis, raudāju.Ļoti sagribējās redzēt tuviniekus un mammu,» saka Anastasija.

Anastasija ir sašutusi par veikala «Drogas» administrāciju, kas apgalvo, ka veikala darbinieki esot savlaicīgi evakuēti, viņa saka, ka pārdevējas izdzīvojušas tikai nejauši.

Jau ziņots, ka izskanējusi ļoti pretrunīga informācija, kā un kad traģēdijas vietu pameta «Drogas» darbinieki.