Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Maxima» īpašniekiem pieder arī «Euroaptieku» tīkls

Veikalu ķēdes «Maxima» īpašniekiem pieder arī aptieku tīkls «Euroaptieka», liecina «Maxima Latvija» māteskompānijas «Vilniaus prekyba» publiski pieejamā informācija.

internetā

Kā liecina publiski pieejamais «Vilniaus prekyba» finanšu pārskats, pērn konsolidētais holdinga apgrozījums bija 2,8 miljardi eiro (1,97 miljardi latu), kas ir par 8,2% vairāk nekā 2011.gadā, kad apgrozījums bija 2,58 miljardi eiro (1,81 miljards latu). Holdinga peļņa pērn bija 65,7 miljoni eiro (46,17 miljoni latu), kas ir par 10,2% vairāk nekā 2011.gadā.

Kā ziņots, 21.novembrī, iebrūkot lielveikala «Maxima» griestiem, Zolitūdē bojā gāja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guvuši smagus savainojumus. Dzīvību zaudēja arī trīs ugunsdzēsēji. Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas.

«Maxima» īpašnieks - holdings «Vilniaus prekyba» - 30.novembrī ir izveidojis krīzes vadības grupu, biznesa portālu «Nozare.lv» informēja «Maxima Latvija» komunikācijas vadītājs Jānis Beseris.

Krīzes grupu vadīs uzņēmuma «Vilniaus prekyba» valdes loceklis Igns Staškevičs.

Kā skaidroja Beseris, izveidotā grupa koordinēs palīdzības sniegšanu Zolitūdes traģēdijā cietušajiem, saziņu ar iesaistītajām valsts institūcijām, kā arī informācijas sniegšanu sabiedrībai.

SIA «Euroaptieka» dibināta 2011.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 161 520 lati. «Euroaptieka» pilnībā pieder Lietuvas kompānijai «Euroapotheca».

Savukārt aptieku tīkla, kurā patlaban Latvijā darbojas 46 aptiekas ar «Euroaptiekas» zīmolu, pārvaldītājas SIA «Euroaptieka farmācija» apgrozījums pērn bija 19,01 miljons latu, bet peļņa - 1,07 miljoni latu, liecina «Firmas.lv» informācija.

SIA «Euroaptieka farmācija» dibināta 2011.gada 5.decembrī. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 38 480 lati. «Euroaptieka farmācija» pilnībā pieder Lietuvas kompānijai «Euroapotheca».