Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Janukovičs vienojies ar Putinu par Ukrainas iestāšanos Muitas savienībā

Krievijas prezidenta Vladimira Putina un Ukrainas prezidenta Viktora Janukoviča piektdien Sočos notikušajās sarunās panākta vienošanās, ka Ukrainas iestājas Krievijas izveidotajā Muitas savienībā, ziņo izdevuma «The Economist» starptautiskās nodaļas redaktors Edvards Lūkass.

Viņš atsaucas uz ticamu avotu, ka Sočos noslēgtā stratēģiskā vienošanās arī paredz, ka Krievija piešķir Ukrainai vismaz piecus miljardus dolāru un gāzes cenu nosaka 200 dolāri par 1000 kubikmetriem. Saskaņā ar 2009.gadā noslēgto līgumu Krievijas gāze Ukrainai uz novembra beigām maksāja vairāk nekā 500 dolārus par 1000 kubikmetru.

Kā norāda Lūkass, viens no vienošanās punktiem paredz Ukrainas iestāšanos Muitas savienībā tuvākajās nākotnē. Viņš izsaka pieņēmumu, ka runa varētu būt par laiku līdz 2015.gadam, kad beidzas Janukoviča pilnvaras prezidenta amatā.

Kā LETA jau ziņoja, Janukovičs piektdien Sočos tikās ar Putinu, lai apspriestu stratēģiskās partnerības līguma parakstīšanu, Tikšanās notika, Janukovičam atgriežoties no trīs dienu vizītes Ķīnā. Par viņu tikšanos iepriekš netika paziņots.