Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sestdien pēc būvinženieru pozitīviem atzinumiem atver «Maxima» un «Rimi» veikalus

Pēc sertificētu būvinženieru slēdzieniem sestdien atvērti veikali «Rimi» un «Maksima», kas sestdien tika slēgti pēc Rīgas pilsētas būvvaldes paziņojumiem presei.

Sestdien SIA «Maxima Latvija» ir saņēmusi oficiālu neatkarīgu ekspertu – būvinženieru slēdzienu, kurā norādīts, ka tirdzniecības centra «Sahara» ēka ir apmierinošā tehniskā stāvoklī un konstatētā deformācijas šuve nerada nekādu iespaidu uz konstrukciju nestspēju un ēkas ekspluatācijas drošumu, portālu «Apollo» informēja «Maxima Latvija» pārstāvis Jānis Beseris.

Ēkas apskates tehnisko atzinumu ir izsniegusi SIA «AI Engeneering», kas ir sertificēta būvinženieru kompānija.

Ņemot vērā ekspertu slēdzienu, sestdien tika atsākts darbs «Maxima X» telpās.

Pēc sertificētu būvinženieru atzinuma saņemšanas darbu šodien atsācis arī SIA «Wenden Baltika» piederošais tirdzniecības centrs Deglava ielā 110, kurā atrodas arī veikals «Rimi», aģentūru LETA informēja «Rimi Latvia» nekustamo īpašumu un tirdzniecības centru attīstības direktors Didzis Kirstuks.

Tirdzniecības centrs Deglava ielā 110 ir drošs, un šo ēku drīkst ekspluatēt, atzinis Latvijas Inženierkonsultantu asociācijas valdes loceklis, sertificēts būvinženieris, SIA «Būvniecības konsultants» vadītājs Egils Morītis, kā arī SIA «AI Engeneering» valdes loceklis Ivans Kirilovs, kuram ir sertifikāts ēku tehniskajā apsekošanā. Atzinums sniegts pēc vakar sāktās tehniskās apsekošanas šajā objektā, pārbaudot Rīgas pilsētas būvvaldes medijiem izplatīto informāciju.

«Rimi Latvi» prioritāte ir pircēju un darbinieku drošība, tāpēc «Rimi Latvia» operatīvi piesaistīja neatkarīgu, sertificērtu būvinženieru grupu, kas, izmantojot pacēlājus, pārbaudīja SIA «Wenden Baltika» piederošā tirdzniecības centra konstrukcijas. Ņemot vērā saņemto pozitīvo atzinumu un SIA «Wenden Baltika» sniegto skaidrojumu, «Rimi» nolēmis atsākt veikala darbību.

Ne SIA «Wenden Baltika», ne SIA «Rimi Latvia» joprojām nav saņēmis nekādu informāciju par ēkas tehnisko stāvokli no Rīgas pilsētas būvvaldes. Taču Rīgas pilsētas būvvaldes medijiem izplatītā informācija liecina, ka būvvaldes speciālisti veikuši tikai vizuālu ēkas apskati, nevis tehnisko apsekošanu, veicot reālu konstrukciju pārbaudi. Komentējot būvvaldes novēroto jumta konstrukciju jeb siju izlieci, sertificēto būvinženieru grupa norāda, ka šai ēkai laika gaitā ir veidojušies metāla konstrukciju izliekumi, taču tie nekādā veidā nav bīstami cilvēku drošībai, un ēku drīkst ekspluatēt. Kā tas jau ticis darīts līdz šim, ekspluatācijas laikā jāparedz regulāra sniega tīrīšana no jumta.

Ēkas īpašnieks SIA «Wenden Baltika» un īrnieks SIA «Rimi Latvia» norāda, ka Rīgas pilsētas būvvaldei konstrukciju drošību pārbaudei būtu vēlams veikt ne tikai vizuālo apskati, bet arī tehnisko apsekošanu. Tādējādi tiktu novērsta neārbaudītas informācijas izplatīšana, kas sabiedrībā vairo trauksmes sajūtu un nepamatoti kaitē iesaistīto uzņēmumu tēlam.

Jau ziņots, ka gan SIA «Rimi Latvija», gan SIA «Maxima Latvija» līdz tālākai apstākļu noskaidrošanai vakar slēgušas savus veikalus, kuros Rīgas pilsētas būvvalde konstatējusi iespējamus apdraudējumus.

Būvvalde apdraudējumu bija konstatējusi «Rimi» veikalā Augusta Deglava ielā 110 un veikalā «Maxima», tirdzniecības centrā «Sahara» Lubānas ielā.