Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par Šica atjaunošanu amatā parakstījušies vairāk nekā 1000 cilvēki

Par atstādinātā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītāja vietnieka Mārtiņa Šica atjaunošanu amatā interneta vietnē «www.peticijas.com» parakstījušies vairāk nekā 1000 cilvēki, liecina vietnē pieejamā informācija.

Kā ziņots, parakstu vākšanu 26.novembrī sāka sporta žurnālists Arturs Vaiders.

Vaiders aģentūrai LETA sacīja, ka iniciējis parakstu vākšanu, jo uzskata, ka atbildīgo institūciju reakcija uz Šica atstādināšanu nav bijusi adekvāta. Tāpat viņš domā, ka Šics darījis «svētīgu darbu», sniedzot Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo datus iedzīvotājiem.

«Ārkārtas situācijās reizēm cilvēkam ir jāpieņem ārkārtas lēmumi, un reizēm sīka instrukciju pārkāpšana, ja tas nāk par labu sabiedrībai [..], ir attaisnojama,» sacīja Vaiders.

Viņš arī norādīja, ka mērķi savākt konkrētu parakstu skaitu nav uzstādījis. Parakstus Vaiders plāno iesniegt NMPD un Veselības ministrijā.

Tikmēr NMPD Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Bukša vairākkārt uzsvērusi, ka ir noticis būtisks likuma pārkāpums. Līdz ar bojāgājušo personu datiem trešajām pusēm ir nosūtīti arī dzīvu cilvēku dati, tostarp diagnozes, un šos datus aizsargā likums - tos bez paša pacienta piekrišanas trešajām pusēm nodot ir aizliegts, norādījusi Bukša.

NMPD skaidro, ka mediķu rīcībā pēc avārijām un citiem negadījumiem nevar būt precīzi dati par bojāgājušo personībām, jo mediķi neveic atpazīšanu un personu identifikāciju, to dara Valsts policija (VP). Arī Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo identifikāciju veica VP un, tiklīdz tuvinieki bija atpazinuši visus traģēdijā bojāgājušos, precīzais un patiesais saraksts tika nodots medijiem.

NMPD ir sācis dienesta pārbaudi par iespējamu informācijas noplūdi un uz izmeklēšanas laiku ir atstādināts NMPD direktora vietnieks Šics.

Šics aģentūrai LETA apstiprināja, ka ir sniedzis NMPD rīcībā esošo informāciju par Zolitūdes traģēdijā bojāgājušajiem tīmekļa vietnes «nekropole.info» vadībai, lai tā varētu salīdzināt savā rīcībā esošos datus, kas iegūti no notikuma vietā esošajiem cilvēkiem, un informēt sabiedrību par bojāgājušajiem.

Šics savā rīcībā pārkāpumus nesaskata. Vaicāts, cik detalizēta informācija tika nodota tīmekļa vietnes veidotājiem, Šics teica, ka nekādu slepenu informāciju neesot nodevis, bet tikai tik daudz, lai cilvēki varētu pārliecināties, vai viņu tuvinieki ir vai nav gājuši bojā traģēdijā.

Jau ziņots, ka 21.novembrī Zolitūdē, sabrūkot lielveikalam «Maxima», dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus.