Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zolitūdes traģēdijas sekas: tukši «Maxima» veikali; atzīst apgrozījuma kritumu

Lai arī mazumtirdzniecības uzņēmums SIA «Maxima Latvija» atzīst, ka pēc traģēdijas Zolitūdē uzņēmuma apgrozījums ir sarucis, datus par apjomu «Maxima» pārstāvji neatklāj.

Kā novēroja aģentūra LETA, pēc traģēdijas Zolitūdē autostāvvietās pie «Maxima» veikaliem automašīnu ir mazāk nekā iepriekš, tāpat veikalos vairs nav rindu un lielajos «Maxima XXX» veikalos regulāri ir brīvas kases. Arī aptaujātās pārdevējas atzīst, ka cilvēku ir krietni mazāk.

Kā biznesa portālam «Nozare.lv» atzīmē «Maxima» pārstāvis Jānis Beseris, uzņēmums iepriekš ir atzinis, ka apgrozījums ir krities, un viņš to varot vēlreiz apliecināt.

Iepriekš jau vēstīts, ka viens no «Maxima Latvija» īpašnieku holdinga «Vilniaus prekyba» akcionāriem Igns Staškevičs tikšanās laikā ar žurnālistiem jau atzina, ka pēc traģēdijas Zolitūdē «Maxima» klientu skaits sarūk, apgrozījums krīt, bet viņš nevarēja precizēt šo jautājumu, kas «Maxima» bija uzdots jau iepriekš.

Taujāts par precīziem datiem un procentuālajām apgrozījuma izmaiņām, salīdzinot periodu no 21.novembra līdz 1.decembrim ar periodu no 11.novembra līdz 21.novembrim, Beseris atzīmēja, ka par konkrētiem skaitļiem varēšot runāt, kad beigsies ceturksnis.

«Kā jau komunicējām - apgrozījums ir krities, jā. Taču pašlaik apgrozījuma svārstības nesniedz nekādu indikatīvu nozīmi vai konkrētu tendenci, tāpēc nevēlamies spekulēt. Pilnāku ainu ar jau konkrētiem skaitļiem mēs varēsim sniegt, ceturksnim noslēdzoties,» skaidro Beseris.

Kā ziņots, uzņēmuma «Maxima Latvija» vadības skaidrojumi un izteikumi pēc traģēdijas radīja sašutumu sabiedrībā, tie tika apspriesti arī Latvijas un Lietuvas starpvalstu attiecību līmenī.

«Maxima Latvija» vadītājs Gintars Jasinsks pēc tam tika atbrīvots no amata, un Staškevičs kopš 30.novembra vada «Vilniaus prekyba» izveidoto krīzes vadības grupu, kas koordinēs palīdzības sniegšanu Zolitūdes traģēdijā cietušajiem, saziņu ar iesaistītajām valsts institūcijām, kā arī informācijas sniegšanu sabiedrībai.

Otrdien preses konferencē Staškevičs atzina, ka «Maxima Latvija» nav darījusi visu iespējamo, lai novērstu ēkas sabrukšanu. Viņš pauda nožēlu, ka «Maxima» komanda nespēja izglābt uzņēmuma darbiniekus un pircējus, kā arī par bojāgājušajiem glābējiem.

«Es gribētu no sirds atvainoties par nepareizo rīcību, maldinošo komunikāciju un aizvainojošiem izteikumiem no «Maxima» pārstāvjiem pagājušajā nedēļā,» teica Staškevičs, uzsverot, ka «Maxima» ir ievērojami līdzatbildīga, tāpēc turpmāk tiks darīts viss, lai garantētu «Maxima» tirdzniecības telpu drošību un uzlabotu darbinieku apstākļus. Tāpat Staškevičs solījās, ka personīgi uzraudzīs to, kā tiek mainīta uzņēmuma iekšējā kultūra - kā tiek kontrolēti procesi «Maxima» organizācijā un korporatīvā pārvaldība kopumā.

Kā ziņots, 21.novembrī, iebrūkot lielveikala «Maxima» griestiem, Zolitūdē bojā gāja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guvuši smagus savainojumus. Dzīvību zaudēja arī trīs ugunsdzēsēji. Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas.