Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Āboliņš: Ugunsdzēsējiem jāsaņem cienīgs atalgojums

Ugunsdzēsējiem glābējiem jāsaņem cienīgs atalgojums un jāpilnveido esošā veselības aprūpes un sociālo garantiju sistēma, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam «Baltic Business Service» uzsvēra VUGD priekšnieks Oskars Āboliņš.

«Mana nostāja viennozīmīgi ir skaidra, to esmu arī deklarējis, kad stājos amatā, – ugunsdzēsējiem ir jāsaņem cienīgs atalgojums par to darbu, ko viņi dara,» sacīja Āboliņš.

Viņš pieļāva, ka situācijā, ja alga būtu divreiz lielāka – 600–700 latu uz rokas –, ugunsdzēsējiem glābējiem būtu lielāka motivācija strādāt. Tomēr Āboliņš atzina, ka arī pašlaik par kadru trūkumu VUGD nevar sūdzēties – cilvēki interesējas par ugunsdzēsēju profesiju un grib tajā strādāt.

VUGD vadītājs norādīja, ka saistībā ar Zolitūdes traģēdiju tiek pārskatīti normatīvie akti, kas regulē veselības aprūpes jomu. Pēc traģēdijas parādījās runas, ka ugunsdzēsējiem nav dzīvības un veselības apdrošināšanas.

«Ja šos 3,86 miljonus latu, kas būtu nepieciešami šīm apdrošināšanām, izmantotu, palielinot pieejamo veselības pakalpojumu loku un kompensējamās summas mūsu pašreizējās valsts līdzfinansētās veselības aprūpes sistēmas ietvaros, būtu lielāks ieguvums nekā tad, ja privātām apdrošināšanas kompānijām maksātu naudu par x gadījumu, kurš varētu notikt,» uzsvēra Āboliņš.

Viņš paskaidroja, ka saskata lielu risku, ka jebkurā tādā gadījumā tiktu meklēta iespēja attiecīgo apdrošināšanas summu neizmaksāt, jo kaut kas it kā ir pārkāpts. VUGD vēl plāno tikties ar apdrošinātājiem, taču iestāžu vadītāji ar Iekšlietu ministriju pārrunājuši, ka jāpilnveido esošā veselības aprūpes un sociālo garantiju sistēma.

«Uzskatām, ka, to izdarot, situācija strauji uzlabosies,» teica Āboliņš.

Jautājums par ugunsdzēsēju glābēju atalgojumu un sociālajām garantijām aktualizējās pēc traģēdijas veikalā «Maxima» Zolitūdē, kurā gāja bojā 54 cilvēki, tostarp trīs ugunsdzēsēji glābēji.