Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kijevā sākusies tautas manifestācija

Kijevas Neatkarības laukumā svētdien pusdienlaikā sākusies opozīcijas rīkotā tautas sapulce jeb veče, kurā saskaņā ar pašreizējam aplēsēm piedalās aptuveni 200 000 cilvēku.

Pa visām ielām Neatkarības laukuma virzienā plūst cilvēki, metro stacijas centrā ir pārpildītas kā darba dienās, vilcienos valda pacilāts noskaņojums, cilvēki daudzviet aizsāk dziedāt Ukrainas himnu. Daudziem ap pleciem aplikti Ukrainas un Eiropas Savienības karogi, bet daļa cilvēku ieradušies ķiverēs, pieļaujot sadursmju iespējamību. Ļaudis ierodas Kijevā arī no citām Ukrainas pilsētām.

Opozīcija iepriekš brīdinājusi, ka varas iestādes varētu izmantot aptuveni tūkstoti provokatoru, lai ieviestu valstī ārkārtējo stāvokli. «Tas var notikt jau šodien,» teikts partijas «Batkivščina» («Tēvzeme») izplatītajā paziņojumā.

Pirms šīs manifestācijas Ukrainas galvaspilsētā notika arī zibakcija «Klusējošs ukraiņu tautas gājiens», kuras dalībnieki, aizsējuši mutes ar melnām lentēm, pa Kijevas galveno ielu - Kreščatiku - devās uz Neatkarības laukumu. Viņi norādījuši, ka grib apliecināt atbalstu gan žurnālistiem, kuri vardarbīgajās sadursmēs ar specvienībām tikuši sisti, gan visiem aktīvistiem, kuriem varas iestādes «faktiski centušās aizbāzt muti».

Tikmēr apmēram 50 meitenes ukraiņu tautastērpos pie valdības nama sarīkojušas mierīgu akciju «Nesit, mīli, aizstāvi!», vēršoties ar šo aicinājumu pie specvienību vīriem un no ziediem izliekot uz asfalta sirdis.

Mediji ziņo arī par prezidenta Viktora Janukoviča atbalstītāju mītiņu vienā no Kijevas parkiem, kur sanākuši aptuveni 15 000 cilvēku.

Opozīcija pieprasa nesenās vardarbības vaininieku sodīšanu, krimināllietas ierosināšanu pret iekšlietu ministru Vitāliju Zaharčenko, premjerministra Mikolas Azarova valdības atkāpšanos, parlamenta un prezidenta pirmstermiņa vēlēšanas un visu politieslodzīto atbrīvošanu.