Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas slēpotāji Somijā sasniedz karjeras augstākos rezultātus

Vairāki Latvijas vadošie distanču slēpotāji svētdien Somijā notikušajās FIS sacensībās sasnieguši karjerā augstākos rezultātus FIS punktu ziņā.

Vīri sacentās desmit kilometru distancē brīvajā stilā, Arvim Liepiņam izcīnot sesto vietu. Par sasniegto rezultātu Liepiņš tika pie 46,53 FIS kategorijas punktiem, sasniedzot pārliecinoši labāko rezultātu savā karjerā.

Tāpat karjeras rekordus sasniedza arī Roberts Slotiņš un Pāvels Ribakovs, kuri finišēja attiecīgi 11. un 12.pozīcijā, tiekot pie 65,33 un 66,40 FIS punktiem.

Līdz šim Liepiņa karjeras rekords bija šī gada Latvijas čempionātā desmit kilometru brīvā stila distancē sasniegtie 54,12 FIS punkti, bet Slotiņš šajās pat sacensībās bija ticis pie 69,16 FIS punktiem. Savukārt Ribakovs tikai otro reizi karjerā izslēpoja no 100 FIS punktiem.

Tikmēr piecos kilometros dāmām pavisam nedaudz, lai pirmoreiz izslēpotu no 100 FIS punktiem pietrūka Ingai Dauškānei, kura par sesto vietu ieguva 103,46 FIS punktus. Tikmēr Anda Muižniece finišēja 19.vietā (157,44 FIS punkti), bet talantīgā Vineta Pētersone ieguva 26.vietu (172,27 FIS punkti).

Savukārt Laima Klauža palika 42.vietā un ieguva 214,51 FIS punkti.

Pirms tam sestdien notika arī sprinta sacensības brīvajā stilā.

Tā vīriem Liepiņš kvalifikācijā izcīnīja trešo vietu (94,37 FIS punkti), bet finālā finišēja piektais. Vēl Ribakovs un Slotiņš noslēgumā ieņēma attiecīgi devīto un trīspadsmito vietu.

Savukārt dāmām Dauškāne pēc otrās vietas kvalifikācijā (119,15 FIS punkti), finālā finišēja ceturtā. Tikmēr Muižniece un Klauža ieņēma 20. un 27.vietu.

Kvalifikācija Soču olimpiskajām spēlēm ilgs līdz nākamā gada 19.janvārim. Ja tā noslēgtos šobrīd, Latvijai distanču slēpošanā pienāktos trīs ceļazīmes - pa vienai automātiskajai vietai vīru un dāmu konkurencē, kā arī vēl viena vieta vīriem, jo Liepiņš ir starp 300 labākajiem pasaules slēpotājiem FIS punktos.