Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Maksātnespējas administratoru atlīdzības samazināšana – sākums profesijas goda atjaunošanai

Lai maksātnespējas administratoru profesijas gods tiktu atjaunots, ir nepieciešama pārliecība, ka šī joma ir pietekoši uzraudzīta no valsts puses un nepieļauj ļaunprātīgas manipulācijas ar mērķi iedzīvoties, administratoriem gūstot neadekvāti lielu atlīdzību.

Tāpēc ir nepieciešama virkne izmaiņu maksātnespējas procesa tiesiskajā regulējumā, izskaužot korupcijas un citu pārkāpumu iespējas. Un pirmais solis, ko ir iespējams spert jau tagad – samazināt administratoru atlīdzību desmitkārt.

Administratora atlīdzība jāsedz nevis kreditoram, bet no maksātnespējīgajai fiziskajai vai juridiskajai personai piederošiem līdzekļiem un jo proporcionāli mazāka ir administratora atlīdzība, jo proporcionāli lielāki būs par labu kreditoriem piedzenamie līdzekļi.

Grozījumus jāattiecina arī uz Liepājas Metalurga maksātnespējas procesu, kurā lielākais kreditors ir Valsts kase.

Maksātnespējas administratoru atlīdzību nosaka valsts ar Maksātnespējas likuma palīdzību. Tiek noteikta fiksētā samaksa, kā arī piemaksa, kas atkarīga no kreditoram atmaksāto līdzekļu summas. Šo piemaksu apmēru arī ir nepieciešams samazināt desmitkārt.

Kopumā līdz maksātnespējai un administratoru pārziņā nonākušo uzņēmumu vērtība kopumā lēšama miljonos latu, līdz ar to arī samazinot maksātnespējas administratoru atlīdzību, tā joprojām būs ievērojama un atspaidos ieguldīto darbu.

Grozījumi Maksātnespējas likumā, kas paredz administratoru atlīdzības samazināšanu, ir iesniegti Saeimas prezidijam.