Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kuras bankas ir pelnošākās Latvijā

No Latvijā strādājošām bankām trešā ceturkšņa beigās pelnošākās kredītiestādes bija «Swedbank», «Rietumu banka» un «ABLV Bank», liecina Latvijas Komercbanku asociācijas apkopotā informācija.

«Swedbank» deviņus mēnešus noslēgusi ar 59,971 miljona latu peļņu, «Rietumu Banka» nopelnījusi 25,852 miljonus latu, bet «ABLV Bank» - 25,541 miljonu latu.

Ceturtajā vietā pelnošāko banku vidū trešā ceturkšņa beigās bija «SEB banka» ar 11,82 miljonu latu peļņu, piektajā - banka «Citadele» ar 10,845 miljonu latu peļņu.

Komercbanku asociācijas apkopotie dati par 25 bankām rāda, ka deviņos mēnešos ar peļņu strādājušas 20 bankas, bet piecas strādājušas ar zaudējumiem.

Lielākie zaudējumi - 12,799 miljoni latu - bija «GE Money Bank», kas atstāj Latvijas tirgu un jau ir atteikusies no bankas licences. Pārveides procesā esošās «Latvijas Hipotēku un zemes bankas» zaudējumi trešā ceturkšņa beigās bija 12,344 miljoni latu. «UniCredit Bank», kas septembrī pārtrauca pakalpojumu sniegšanu, strādājusi ar 3,482 miljonu latu zaudējumiem.

Ar 1,306 miljonu latu zaudējumiem strādāja arī «Bank M2M Europe», ko iepriekš sauca Latvijas Biznesa banka un kas kopš īpašnieku maiņas šogad mainījusi gan nosaukumu, gan vadību, gan darbības fokusu un tagad apkalpo «private banking» segmenta klientu vajadzības.

Ar 516 300 latu zaudējumiem strādāja arī «Eesti Krediidipank» Latvijas filiāle.

Kopumā banku sektors Latvijā trīs ceturkšņos nopelnījis 133,652 miljonus latu, kas ir par 12% vairāk nekā pērn atbilstošā periodā.