Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Galvenais, kas iedzīvotājiem būtu jāņem vērā eiro ieviešanas laikā

Galvenais, kas iedzīvotājiem būtu jāatceras visā eiro ieviešanas laikā - nevajadzētu steigties ar naudas maiņu un celt paniku, to intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā «Rīta panorāma» sacīja Latvijas Bankas Kases un naudas pārvaldes vadītājs Jānis Blūms.  

«Pats galvenais, kas ir jāatceras visā pārejas posmā uz eiro - nevajag skriet, nevajag steigties, nevajag celt paniku. Laika ir pietiekoši.. Visās valstīs, kurās ir ieviests eiro, viss ir noticis, visi cilvēki visu savu naudu ir apmainījuši. Nevajag skriet ne rīt [kad sāksies eiro sākumkomplektu tirdzniecība], ne 1.janvārī un uztraukties, ka nepaspēs naudu apmainīt. Latvijas Bankā latus pret eiro varēs apmainīt bez termiņa ierobežojumiem, komercbankās - vismaz pusgadu, bet «Latvijas Pasta» nodaļās - trīs mēnešus,» atgādināja Blūms.

Blūms norādīja, ka attiecībā uz sākumkomplektiem, to galvenais uzdevums ir sniegt cilvēkiem iespēju tos iepazīt, aptaustīt.

Viņš norādīja, ka sākumkomplektu tirdzniecības galvenais mērķis ir iepazīstināt cilvēkus ar jauno naudu.

Jau ziņots, ka rīt, 10.decembrī rīt, sāksies Latvijas eiro monētu sākumkomplektu tirdzniecība.