Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Eiro sākumkomplekti būs pieejami 302 pasta nodaļās

No otrdienas, 10.decembra, līdz gada beigām 302 Latvijas Pasta nodaļās būs iespēja iegādāties desmit latu jeb 14,23 eiro vērtus eiro monētu sākumkomplektus, informē «Latvijas Pasta» pārstāve Zane Plone.

Sākumkomplekti paredzēti, lai iedzīvotāji jau pirms eiro ieviešanas varētu iepazīties ar Latvijas eiro monētu dizainu, kā arī gadījumiem, ja 2014.gada sākumā radīsies nepieciešamība norēķināties ar eiro monētām. Katrs klients vienā pirkuma reizē varēs iegādāties ne vairāk kā piecus komplektus.

Sākot ar 10.decembri, eiro sākumkomplektus varēs iegādāties tikai tajās pasta nodaļās, kurās no 2014.gada 2.janvāra būs iespējams samainīt latus pret eiro. Šīs 302 nodaļas atrodas reģionos, kur nav pieejami banku pakalpojumi un bankomāti, un tās jau tagad ir atpazīstamas pēc speciālām informatīvām uzlīmēm. Eiro monētu komplekti būs pieejami arī Latvijas Bankā, komercbankās un to filiālēs visā Latvijā.

Eiro monētu sākumpkomplekts sastāv no divām divu eiro monētām, četrām viena eiro monētām, septiņām 50 eiro centu monētām, astoņām 20 eiro centu monētām, septiņām 10 eiro centu monētām, piecām piecu centu monētām, sešām divu centu monētām un sešām viena eiro centa monētām. Eiro sākumkomplekta svars ir 230 gramu, un monētu komplekti būs iepakoti plastmasas maisiņos.

Konkrēto pasta nodaļu saraksts, tāpat kā svarīgākā informācija par citiem Latvijas Pasta pakalpojumiem eiro ieviešanas periodā, ir pieejams Latvijas Pasta īpaši izveidotajā interneta vietnē www.eiropasts.lv.