Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pabriks: Jaunā valdība manā vadībā sāktu strādāt jau pēc jaunā gada sagaidīšanas

Partijas «Vienotība» virzītais premjera amata kandidāts aizsardzības ministrs Artis Pabriks (V) uzskata, ka gadījumā, ja viņš tiktu aicināts veidot jauno valdību, tad tā sāktu strādāt jau pēc jaunā gada sagaidīšanas.

Intervijā LTV raidījumam «Rīta Panorāma» stāstīja, ka līdz valdības veiksmīgai darba sākšanai jaunajā gadā ir jānonāk, jo Valsts prezidentam Andrim Bērziņam jau otro reizi būs jāizvērtē, aicināt, vai neaicināt partijas virzīto kandidātu.

Tomēr uz jautājumu, kāpēc Pabriks piekritis savu kandidatūru virzīt, ja pirms tam tā tika izbrāķēta, demisionējošās valdības Aizsardzības ministrs atbildēja, ka ir cerība par otro kārtu. «Patiesībā man nav nekādas vilšanās par brīdi, kad pirmajā reizē netiku uzrunāts veidot jauno valdību. Tā ir normāla situācija jebkurā demokrātiskā valstī, kad šādos brīžos tiek diskutēts par kritērijiem, atbilst tiem premjera amata kandidāts, vai neatbilst,» sacīja Pabriks.

Piemēram, ja Pabrikam tiktu dota iespēja veidot jauno valdību, tad viņš noteikti sāktu konsultācijas ar visām potenciālajām jaunās koalīcijas partijām, proti, tādējādi izveidojot modeli «4+1». Tomēr par konkrētu ministra amatu sadalījumu Pabriks nevēlējās runāt, tādējādi neveicot nekādas spekulācijas, tomēr piebilda, ka pārmaiņas noteikti būtu.

Kā ziņots, Valsts prezidents Bērziņš šonedēļ sāks otrā raunda konsultācijas ar politiskajām partijām par jaunās valdības veidošanu, aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejas Preses dienestā.

Otrdien, 10.decembrī, plkst.8 Bērziņš tiksies ar politisko partiju apvienības «Saskaņas centrs» pārstāvjiem, bet plkst.9 ar partijas «Vienotība» pārstāvjiem. Plkst.12 paredzēta tikšanās ar nacionālās apvienības «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK pārstāvjiem.

Trešdien plkst.8 Bērziņš konsultācijas turpinās ar Reformu partijas pārstāvjiem, savukārt plkst.9 tās noslēgs ar Zaļo un zemnieku savienības pārstāvjiem.

Kā ziņots, noslēdzot pirmo sarunu kārtu ar Saeimā pārstāvētajām politiskajām partijām par jaunas valdības veidošanu, Bērziņš 4.decembrī pieņēma lēmumu nevirzīt nevienu no pirmajās sarunās minētajiem «Vienotības» premjera amata kandidātiem.

Bērziņam sarunu gaitā neesot radusies pārliecība, ka trīs izvirzītie kandidāti Ministru prezidenta amatam ir stiprākie, ko «Vienotība» var piedāvāt. «Vienotība» premjera amatam piedāvāja Pabriku, premjera padomnieku Intu Dālderi un Eiropas Parlamenta deputātu Krišjāni Kariņu.

Valsts prezidents neoficiāli bija izteicis piedāvājumu uzņemties valdības vadīšanu Saeimas priekšsēdētājai «Vienotības» līderei Solvitai Āboltiņai, kura sarunā ar prezidentu noraidījusi šo piedāvājumu.

«Vienotības» frakcija un valde kopīgā sēdē vienojušās atkārtoti par premjera amata kandidātu izvirzīt Pabriku un cer uz dialogu ar Valsts prezidentu.

Neoficiāli izskanējuši pieņēmumi, ka Bērziņš drīzāk nolems nenominēt Pabriku premjera amatam.