Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Putins izdod rīkojumu par «RIA Novosti» likvidēšanu

Krievijas prezidents Vladimirs Putins pirmdien izdevis rīkojumu par virkni pārmaiņu Krievijas valsts medijos, tostarp informācijas aģentūras «RIA Novosti» likvidēšanu.

Saskaņā ar rīkojumu pēc aģentūras likvidēšanas uz tās bāzes tiks izveidota «Starptautiskā informācijas aģentūra «Rossija Segodņa»», kuras ģenerāldirektors būs telekanāla «Rossija 1» vadītājs Dmitrijs Kiseļovs.

Jaunizveidotā medija uzdevums būs «Krievijas valsts politikas un sabiedriskās dzīves atspoguļošana ārvalstīs», teikts Putina rīkojumā.

Šāda lēmuma mērķis ir radīt plašu daudzvalodu mediju un «uzlabot valsts mediju resursu efektivitāti».

Kiseļovs ir pretrunīgi vērtēta persona, kurai tiek pārmesta propagandas izplatīšana, kā arī uzskati, kas ir klaji vērsti pret homoseksuāļiem, ASV un opozīciju.

«Kad izskanēja pirmās ziņas, visi domāja, ka tas ir joks,» internetā atzina Krievijas opozīcijas līderis un zināmais blogeris Aleksejs Navaļnijs. «Taču nē.»

Kiseļovs līdz šim visplašāk bijis pazīstams, pateicoties viņa vadītajam iknedēļas ziņu raidījumam telekanālā «Rossija», kurā viņš nevilcinās asi uzbrukt opozīcijai.

Saskaņā ar Putina rīkojumu tiek likvidēta arī zinātniskā izdevniecība «Rossijskaja kņižnaja palata», kuras īpašumi un darbības joma tiek nodota Krievijas Telegrāfa informācijas aģentūrai ITAR-TASS, kā arī laikrakstam «Rossijskaja gazeta» tiek pievienots žurnāls «Rodina».

Putins likvidējis arī radiostaciju «Golos Rossiji», kuras īpašumi un saimniecība tiek pievienota jaunizveidotajam vienotajam medijam «Rossija Segodņa».

Informācijas aģentūra «RIA Novosti» kā padomju informācijas birojs «Sovinformbiro» dibināta 1941.gada jūnijā. Gadu gaitā tā nesusi vairākus nosaukums, bet līdzšinējo nosaukumu ieguva 1991.gada septembrī.

Līdz Putina pirmdienas rīkojumam «RIA Novosti» bija viens no Krievijas lielākajiem mediju uzņēmumiem, kurā iekļauta ekonomisko ziņu aģentūra PRAIM, kā arī zinātnes un tehnoloģiju aģentūra «RIA Nauka», likumdošanas un tiesu ziņu dienests RAPSI, sporta ziņu aģentūra «R-Sport», reitingu aģentūra «RIA Reiting» un izdevniecība «Moskovskije novosti».