Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Foto: Simtiem cilvēku Kijevā turpina protestus

Simtiem cilvēku pirmdien Kijevā turpina protestus pret prezidentu Viktoru Janukoviču.

Spītējot salam, pirmdien turpinās demonstrācijas Kijevas Neatkarības laukumā, kā arī pie valdības ēkām.

Jau vēstīts, ka plašas demonstrācijas Kijevā tika pieredzētas arī svētdien, kad vairāki desmiti maskās tērptu cilvēku nogāza un ar āmuriem sadauzīja pēdējo Ļeņina pieminekli.

Par notikušo ierosināta kriminālizmeklēšana.

Pie valdības nama demonstranti uzslējuši pusotru metru augstas barikādes, lai nepieļautu, ka ministri varētu pie valdības ēkas piekļūt automašīnās.

Šonedēļ Ukrainā ieradīsies Eiropas Savienības (ES) augstākā ārlietu pārstāve Ketrina Eštone, lai mēģinātu rast risinājumu samilzušajai politiskajai krīzei.

Tikmēr Ukrainas Drošības dienests paziņojis, ka sākta izmeklēšana par politiķu mēģinājumiem sagrābt varu.

Opozīcija mudinājusi savus atbalstītājus arī pirmdien pulcēties uz mītiņu, kā arī draudējusi bloķēt prezidenta rezidenci, kas atrodas netālu no Kijevas, ja nākamo 48 stundu laikā netiks atlaista valdība.

Demonstrācijas Ukrainā nerimstas jau vairāk nekā divas nedēļas, un tās izraisīja Ukrainas valdības lēmums atteikties no iespējas novembra nogalē Viļņā ar ES parakstīt asociācijas līgumu.