Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Berkulis: Netiecamies visu pakārtot Olimpiādei, jo tad var «aiziet ciet»

Latvijas labākā biatlonista Andreja Rastorgujeva treneris Intars Berkulis sarunā ar «Apollo» pastāstīja gatavošanos olimpiskajai sezonai un Pasaules kausa pirmajiem diviem posmiem Esterzundā (Zviedrija) un Hohfilcenē (Austrija).

Rastorgujevs aizvadītās nedēļas nogalē veiksmīgi startēja Pasaules kausa otrajā posmā Hohfilcenē, sprintā iegūstot 26. vietu, bet iedzīšanā pakāpjoties uz devīto pozīciju, kas ir karjeras otrs visu laiku labākais rezultāts Pasaules kausa sacensībās.

«Gatavojoties olimpiskajai sezonai paveicām 80% no plānotā. Bijām gandrīz visur, nācās izlaist vienīgi laika posmu jūnijā, kad Andrejam bija jāpabeidz augstskola. Tāpat par vēlu pieteicāmies Norvēģijas čempionātam, tādējādi uz Pasaules kausa pirmo posmu nācās doties bez prakses,» stāsta treneris. «Šogad atlicis vēl viens Pasaules kausa posms Francijā, bet tad Andrejs dosies uz treniņnometni Itālijā. Latvijā viņš varētu būt tikai janvāra vidū.»

Pēc iepriekšējās sezonas, kas Rastorgujevam bija veiksmīgākā karjerā, tomēr nebija pārliecības, vai pietiks finanšu resursu, lai sagatavotos olimpiskajai sezonai. «Latvijas Olimpiskā komiteja respektēja Andreja sasniegto un sadarbībā ar Latvijas Biatlona federāciju nosedza nepieciešamos izdevumus. Pagaidām līdzekļu pietiek, taču mēs gatavojamies atsevišķi no izlases un uz vienu cilvēku izmaksas ir lielas.»

«Vai šosezon viss būs pakārtots startam Sočos? Principā plānojam, lai uz olimpiskajām spēlēm būtu optimālā sportiskajā formā, tomēr netiecamies visu pakārtot tikai vienām sacensībām, jo tad vienkārši var «aiziet ciet»

Olimpisko sezonu bija plānots uzsākt ar jaunu šauteni, taču Berkulis atzīst, ka tas tomēr nav izdevies. «Šauteni gaidām joprojām, kuru katru brīdi. Bet kaut ko mainīt sezonas laikā pirms olimpiskajām spēlēm nebūtu prāta darbs. Ar jauno šauteni sāksim nākamo olimpisko ciklu. Kas attiecas uz slēpju testētāju, tad viss solītais ir sagādāts.»

«Pasaules kausa pirmā posma pirmajās sacensībās nebija patīkami, kad Andrejs pieļāva sešas kļūdas šaušanā, taču ar kājām viss bija kārtībā - fiziski viņš jutās labi un slēpju slīdamība bija laba, jo ātrumā viņš zaudēja tikai Martēnam Furkādam un Emīlam Heglem Svendsenam. Otrajā posmā sportiskā forma kāpa uz augšu un viņam izdevās gan labi uzskriet, gan labi sašaut,» stāsta treneris.

«Jau stafetē viņš sašāva desmit no desmit un likās, ka arī iedzīšanā viss būs kārtībā. Vienīgā kļūda bija pēdējā šāvienā, kad Andrejs jau ar vienu kāju bija trasē. Vai tas atņēma medaļu? Nezinu. Būtu bijis baigi jāskrien, lai noķertu līderus, taču iespēja tā bija