Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

RSAC «Gaiļezers» konstatēti nopietni pārkāpumi; atstādina direktori

Veicot pārbaudi Rīgas sociālās aprūpes centrā (RSAC) «Gaiļezers», Labklājības ministrija (LM) konstatējusi nopietnus pārkāpumus.

Kā informē LM Komunikācijas nodaļas pārstāve Zane Brīvmane, LM ir uzsākusi administratīvā pārkāpuma lietvedību un turpinās iesākto pārbaudi.

LM, pārbaudot kādas privātpersonas sūdzību, konstatējusi, ka RSAC «Gaiļezers» veikta klientes – gados vecas sievietes – nelikumīga fiksēšana pie guļvietas, tādējādi ierobežojot viņas kustību brīvību. LM Sociālo pakalpojumu kvalitātes kontroles departamenta speciālisti secinājuši, ka fiksācijas jostas ir iegādātas vairumā, tāpēc pastāv iespēja, ka klientu fiksēšana pie guļvietām ir bijusi ierasta prakse.

RSAC «Gaiļezers» ir Rīgas domes Labklājības departamenta pakļautības iestāde. Pamatojoties uz Rīgas domes Labklājības departamenta lēmumu, pašlaik no amata ir atstādināta RSAC «Gaiļezers» direktore Ļubova Zaka.

RSAC «Gaiļezers» ir ilgstošas sociālās rehabilitācijas un sociālās aprūpes iestāde. Pansionātā nodrošina pilnu aprūpi cilvēkiem, kuri vecuma vai veselības stāvokļa dēļ paši nevar sevi aprūpēt.

LM uzsāktā pārbaude turpināsies līdz 2014.gada 20.janvārim.

Ministrijā sola informēt sabiedrību par pārbaudes rezultātiem, līdzko tā būs noslēgusies.

«Sākot ar 2014.gada 2.janvāri, LM interneta vietnē «www.lm.gov.lv» izveidos sadaļu «Konstatētie sociālo pakalpojumu sniedzēju pārkāpumi». Tajā publicēsim informāciju par pārkāpumiem, kuri apdraud klientu dzīvību, veselību vai drošību. Tādējādi sabiedrībai būs pieejama informācija par negodprātīgiem sociālo pakalpojumu sniedzējiem,» norāda ministrijas pārstāvji.

LM atgādina, ka saskaņā ar likumu «Par pašvaldībām» pašvaldība ir atbildīga par tās dibināto iestāžu darbību, ja normatīvajos aktos nav noteikts citādi. Šai gadījumā par RSAC «Gaiļezers» ir atbildīga Rīgas dome. Viens no LM uzdevumiem ir kontrolēt sociālo pakalpojumu sniedzēju, tai skaitā sociālās aprūpes centru, atbilstību normatīvo aktu prasībām.