Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Foto: Cik viegli ir pazust cilvēkam Ziemeļkorejā

Ziemeļkoreja pirmdien apstiprināja, ka diktatora Kima Čenuna tēvocis Džans Sonthēks atbrīvots no ietekmīgās Nacionālās Aizsardzības komisijas vicepriekšsēdētāja amata. Līdz ar viņa atbrīvošanu tiek dzēsta arī viņa klātbūtne Ziemeļkorejas oficiālajos fotouzņēmumos un filmās.

Attēlos redzami uzņēmumi no Ziemeļkorejas propagandas filmas «Varenais biedrs». Jaunākajā filmas versijā pēc Sonthēka atlaišanas, bijušais augstais valsts ierēdnis vairs nekur nav redzams. Kādā epizodē kadrs kļuvis īsāks, citā, savukārt, Čenuna tēvocis, vienkārši izgaisis no redzamo personu loka.

Jau ziņots, ka Phenjana Kima Čenuna tēvoci apsūdz korupcijā, norādot, ka par pastrādātajiem pārkāpumiem un kontrrevolucionāra atzara vadīšanu viņš atstādināts no visiem amatiem un izslēgts no partijas.

Par Džana Sonthēka atstādināšanu pagājušajā nedēļā jau ziņoja Dienvidkorejas izlūkdienests.

Džans Kimu dinastijas pārvaldītajā valstī esot bijis viens no troņa balstiem, veicis ekonomikas reformas un regulāri uzturējis attiecības ar Ziemeļkorejas vienīgo sabiedroto Ķīnu.

Atbilstoši ekspertu vērtējumam, Džans nelaiķa līdera Kima Čenira slimības laikā un pēc viņa nāves faktiski pārvaldījis izolēto komunistu valsti. Džans ir precējies ar Kima Čenira māsu Kimu Gjonhi.

Viņa atbrīvošana no amata tiek uzskatīta par lielākajām izmaiņām Ziemeļkorejas vadībā kopš pašreizējā diktatora nākšanas pie varas.