Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vācijas prezidents neapmeklēs Soču olimpiskās spēles

Vācijas prezidents Joahims Gauks neapmeklēs Soču olimpiskās spēles, svētdien pavēstīja viņa pārstāvji, vienlaikus noliedzot medijos izskanējušo informāciju, ka Gauka nedošanās uz Sočiem būtu interpretējama kā Krievijas boikotēšana.

Žurnāls «Der Spiegel» ziņoja, ka Gauks 2014.gada februārī nedosies uz Krievijas rīkoto Olimpiādi, lai šādi paustu savu attieksmi pret cilvēktiesību neievērošanu un politiskās opozīcijas stāvokli Krievijā.

Kopš stāšanās Vācijas prezidenta amatā 2012.gadā Gauks vēl ne reizi nav oficiāli viesojies Krievijā.

Kā apstiprināja Gauka pārstāve, «prezidents neapmeklēs ziemas olimpiskās spēles,» taču uzsvēra, ka šāds lēmums nav uzskatāms par boikotu, jo vairāki kādreizējie Vācijas prezidenti arī nav devušies uz ziemas olimpiskajām spēlēm.

Tikmēr Vācijas cilvēktiesību komisārs Markuss Lēnings ziņu aģentūrai DPA norādīja, ka Gauka lēmums ir «lielisks atbalsta žests visiem tiem Krievijas pilsoņiem, kuriem ir svarīga vārda brīvība, demokrātija un pilsoniskās tiesības.»

Gauks, kurš 2012.gadā devās uz Londonas olimpiskajām spēlēm, ar Vācijas sportistiem plāno tikties pēc viņu atgriešanās no Soču olimpiskajām spēlēm.