Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Manilla» aicina piedalīties Ziemassvētku darbnīcās

Dizaina papīrlietu veikals Manilla aicina lietderīgi pavadīt ziemas vakarus, jaukā atmosfērā gatavojot svētku rotājumus, kartītes, dāvaniņas un daudzas citas lietas. Manilla veikala telpās tiek uzsāktas Ziemassvētku meistardarbnīcas profesionālu pasniedzēju vadībā. Šobrīd paredzētās nodarbības - ar roku grieztu zīmogu izgatavošana, puzura veidošana, apsveikumu kartīšu izstrāde, dāvanu iesaiņošana un noformēšana, informēja  Aija Upleja, «Manilla» informācijas koordinatore.

Kopā ar pasniedzēju Kaivu Narbuti veikals Manilla piedāvā nodarbības ar roku grieztu zīmogu veidošanā, kas var būt pirmais solis ceļā uz skaistas kartītes vai personalizēta dāvanu iesaiņojuma izgatavošanu. Ikviens var pārnest savu vai kādu izdrukātu zīmējumu uz zīmoga virsmas, un pēc tam to izmantot, lai noformētu apsveikumus saviem mīļajiem vai arī svētku dekorācijām. Tiem, kas grib veidot tieši kartītes, būs iespēja apmeklēt darbnīcas, kurās no dažādiem materiāliem tiks darināti svētku apsveikumi.

Mākslinieces Gundegas Tūtānes pavadībā notiks ne tikai kartīšu izgatavošana, bet arī svētku dekorāciju veidošana no dažādiem materiāliem. No salmiem apmācībās tiks veidots latviešu tradicionālais Ziemassvētku istabas rotājums puzurs, kas ir jāveido no noteikta salmu skaita un īpašā formā, jo tad tas simbolizē 12 mēnešus, tagadni, pagātni un nākotni, kā arī 4 debespuses. Puzurs bija mūsu senču dekorācija, kas rotāja ikvienu māju, un cilvēki ticēja, ka rotājuma veidošana rada meditatīvas sajūtas un palīdz sakārtot domas.

«Ziemassvētku meistarklases ir ne tikai iespēja praktiski sagatavoties svētkiem, bet arī jauki pavadīt laiku un uzjundīt sevī svētku noskaņojumu. Zīmogu griešanas nodarbības pie mums jau aktīvi norit kopš novembra vidus, tās ir pieprasītas arī draugu grupām un pat maziem darba kolektīviem, kas šo izmanto, kā daļu no sava svētku pasākuma. Esmu droša, ka meistarklases būs noderīgas arī cilvēkiem, kas ik gadu paši gatavo kartītes vai dekorus, jo sniegs jaunas idejas un iespēju dalīties pieredzē ar citiem. Arī mēs savās mājās ik gadu paši veidojam dekorācijas un saiņojam dāvanas, jo šī darbošanās dažkārt pat vairāk kā pats rezultāts ir daļa no svētku burvības,» Linda Lukstiņa, Manilla veikaliņa īpašniece.

Šobrīd ir sastādīts visu pieejamo nodarbību grafiks un cilvēki aicināti pietiekties kādā no tām, tiek piedāvāta iespēja nākt jau ar savu gatavu grupu (min.4 cilvēki), piemēram draudzeņu, ģimenes vai kolēģu lokā. Meistardarbnīcu kalendāru iespējams atrast www.manilla.lv un pieteikties iespējams, rakstot manilla@manilla.lv vai arī zvanot 22009101.

Dizaina papīrlietu veikals Manilla atrodas uz Baznīcas un Stabu ielas stūra (Baznīcas iela 37). Veikalā var iegādāties skaistas rakstāmlietas un rakstāmgalda aksesuārus, kartītes dažādām dzīves situācijām, dizaineru veidotas pierakstu klades un mapes, papīra rotaļlietas bērniem, un daudz dažādu ideju dāvanām, kuras izvēlēties un iesaiņot palīdzēs veikala pārdevējas.